Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Pystyttekö keskustelemaan seksistä?

Vierailija
06.07.2007 |

Meillä vain harrastetaan seksiä, ikinä ei olla puhuttu siitä. Ja kun suhdetta takana jo pari vuotta, en tiedä miten seksiasiat oikein ottaisi puheeksi.

Miten teillä muilla hoituu seksistä ja seksitoiveista puhuminen?

Kommentit (10)

Vierailija
1/10 |
07.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

mulla kanssa aina välillä semmonen että olen kuin pieni lapsi oppimassa uutta asiaa :). kivekset on nyt semmonen, joihin olen paremmin tehnyt tuttavuutta ja tehnyt eri juttuja ja kysellyt mieheltä mikä tuntuu hyvältä..

Vierailija
2/10 |
07.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja tästä syystä se sitten on mitä on...

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/10 |
07.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joskus mies haluaa kuulla fantasioista ym mutta harvemmin haluaa kuulla miksi seksi ei kiinnosta. tai sanotaanko että kuulee muttei kuuntele: rutisee kun ei ole seksiä, mutta ei tee mitään asian eteen.

Vierailija
4/10 |
07.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Molemmat tykkäämme puhua seksistä joten miksi ei :)

Vierailija
5/10 |
07.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Exän kanssa EI puhuttu. Seksin aloittaminen oli aina kamalaa kun ei tiennyt mitä tehtäisiin. Aivan onnetonta. Kumpikaan ei puhunut tarpeistaan. Rakasteltiin aina rutiininomaisesti ja samalla tavalla. Vaimo sai jos sai ja jos ei saanut niin osoitti tyytymättömyytensä selvästi. Itse sain aina, mutta mitkä olivat fiilikset tämän jälkeen. No pitkälti seksin onnettomuuteen se suhde kaatuikin - oli siinä toki muutakin.



Nykyisen kanssa on ihanaa - puhutaan (melkein) mistä vaan. Ja parasta on kun suunnitellusti aletaan rakastella. Toinen sanoo, että panettaa ja jos toisella ei ole mitään järkevää syytä kieltäytyä, niin sitten sitä mennään. Aivan mahtava järjestely entiseen verrattuna. Ja jos ei saa, niin ei katastrofi - sattuuhan sitä ja ensi kerralla varmasti saa. Olen tosi tyytyväinen vaikkakin yksi harmittaa. Nimittäin haluaisin aamupanon, mutta vaimolle ei aamulla sovi - eli ei haluta kun väsyttää ja pissattaa. Mulla taas on kestävä stondis ja intoa vaikka muille jakaa ja on sitten tullut jaettuakin....

Vierailija
6/10 |
06.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei myöskään harrasteta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/10 |
06.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä tabuja on vaimon seksielämä ennen minua ja salaiset fantasiat, mutta kyllä toivesta ja tavallisista fantasioista keskustellaan. Minusta on mukava kun vaimo uskaltaa sanoa nähneensä unta, jossa rakasteli tutun miehen kanssa ja minä uskallan kertoa katselleeni naapurin rouvan peppua kun hän kitki kukkapenkkiä.

Puhumisen kääntöpuoli on tietenkin se, että kun toiveistaan on kertonut eikä toinen kuitenkaan halua niitä toteuttaa niin fiilis on vielä alakuloisempi kuin, jos ei niistä olisi kertonut.

Seksistä keskustelu on mukavaa ja lähentävää.

Vierailija
8/10 |
06.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tai pikemminkin siitä, että hänen kanssaan voi ylipäätään puhua asiasta jne.. Meillä pystytään puhumaan avoimesti siitä mikä tuntuu hyvältä ja mikä. Mistä tykkää ja mistä taas ei. Fantasioista jne.. Itsellä on ainakin seksin suhteen muutamia " epänormaaleja" mieltymyksiä joita ei ole pystynyt kuin 1 aiempi kumppanini toteuttamaan. Nykyinen on sen verran fiksu, että seuraa ilmeitä, elekieltä jne.. että osaa ilman sanomistakin tehdä juuri niinkuin haluan. Voimme myös sanoa jos toinen tekee " huonosti" jotain, että voisitko tehdä tällä tavalla.. hyvin on hommat toimineet.



Rohkeasti vain suu auki ja asioista puhumaan jos on jotain mistä haluaa puhua. Sängyssä voi ottaa kädestä kiinni ja näyttää mitä haluaa toisen tekevän. Suurinosa miehistä ei tajua pelkkää vihjailua vaan on sanottava suoraan mistä tykkää, mistä ei, mitä haluaa että tehdään jne..

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/10 |
06.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Aina maat ja taivaat, monta suhteen alkua varmaan kaatunutkin siihen, mutta se ei itseäni haittaa. Olen kysynyt seksistä paljonkin, musta on kiva jutella siitä mitä toinen haluaisi. En ole kyllä kovin hyvä itse kertomaan vastavuoroisesti, mutta kun tulee luottamusta niin avaudun. Seksistä puhuminen on ihanaa tunnelmaan virittäytymistä. Aluksi voi ehkä puhua seksin yhteydessä, sitten muutenkin. Mä ehkä otan välillä sellaisen vähän lapsenkin roolin ja kysyn kaikkea hölmöäkin.

Vierailija
10/10 |
06.07.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

mitä ikinä mieleen juolahtaakaan :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kolme viisi