Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Toimiiko muilla pingpong-online.com sivut?

05.01.2008 |

Olen useana paivana yrittanyt paasta sivuille, valilla paasenkin mutta tyssaa viimeistaan siihen kun yrittaa klikata tuotteita ostoskoriin. Harmi, kohta tulee kiire vaunujen tilaamiselle.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
05.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos tilaat PingPongista vaunut, niin varaudu siihen että ne eivät tule luvatussa ajassa. Meillä vaunujen kanssa piti kestää aikanaan 4-6 viikkoa ja loppujen lopuksi vaunut saapuivat 9 viikon odottelun jälkeen (syynä kuulemma Teutonian toimitusvaikeudet). Meillä meni tiukoille, koska esikoinen syntyi viikko vaunujen saapumisen jälkeen. Myös matkarattaissa meni kahden viikon sijaan 4. Molemmilla kerroilla häiritsin asiakaspalvelua useamman kerran viikossa sekä sähköpostilla ja puhelimella.



Nyt ollaan ostamassa kuopukselle turvakaukaloa ja PingPongista sen saisi kaikista halvimmalla. Olen kuitenkin saanut tarpeekseni heidän pitämättömistä lupauksista ja olen siksi valmis maksamaan hieman enemmän ja tilaamaan jostain muualta.



T. karmiini

Vierailija
2/5 |
05.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nyt olisin varautunut noin 10-11 viikon odotteluun. Siksi tilaisin pingpongista koska sielta loytyisi kaikki tavarat mita tarvittaisiin, eli vaunut, turvakaukalo ja turvavyoistuin tietyilta merkeilta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
05.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ajattelin vain varoittaa jos olet ekaa kertaa tilaamassa.

Vierailija
4/5 |
06.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eli toimiikohan noi sivut vai onko mun koneessa jotain vikaa?

Vierailija
5/5 |
06.01.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Toimitusajan piti olla reilu viikko ja lopulta se oli jotain pari kuukautta. Myivät sellaista mitä joutuivat ensin tilaamaan itselleen. Yritin perua tilauksen ja saada rahat takaisin jotta voisin tilata muualta mutta eivät vastanneet mitään. Vasta kun uhkasin kertoa heidän toiminnastaan suomalaisilla keskustelupalstoilla (heh ;), tuli vipinää kinttuihin. Lopulta kuitenkin jätin tilauksen voimaan koska sitä väriä en olisi muualta saanut niin halvalla.