Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

+++ENSIKOT TORSTAINA+++

Kommentit (25)

Vierailija
1/25 |
20.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ja kiitos kovasti kannustuksista ja halauksista! Elämä jatkuu jo täällä, näin nopeasti en vielä olekaan aiemmin toipunut tädin aiheuttamasta pettymyksestä! :)



[size=3]Plussaonnea vaan kaikille mukaville Enskoille!

+++++++++++++++++++[/size]

(Onnistuikohan paremmin, kuin eilen...)

Vierailija
2/25 |
20.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä se tärppi tulee Killallekkin vielä! =)



Aivan mahtava ilma taas. Aurinko paistaa täydeltä taivaalta ja lämpökin nousee lupaavasti. Kohta saakin ruveta tekemään terassia, kunhan routa sulaa. Siidereitä ei sit juodakkaan varmaan tänäkesänä, toivottavasti!



(.) Oireet jatkuu ja vahvistuu. Nyt on eilisestä asti ollu vähän kuumeinen olo, posket punottaa ja viluttaakin. Öisin nenä tukossa. Toivottavasti ei flunssaa vaan jotain muuta. Ihmettelen kuitenkin et voiko näitä oireita olla jo nyt kun kp on vasta 18.. Voihan tietty olla, että ovulaatiokin on ollu aikasemmin. Söin nimittäin pillereitä viimeksi yhden kokonaisen laatan ja heti perään 2 viikkoa loman takia, joten sekin voi olla syynä aikaiseen ovulaatioon. Tai sit ei..



Mutta aurinkoista päivää kaikille!! Ja tosipaljon onnea plussanneelle (en muista nickiä..) ja tsemppiä muillekkin



t. Nea

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/25 |
20.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tulin kurkkimaan ja urkkimaan tänne teidän puolelle, keinikselle onnittelut, toivon paljon tarrasukkia ja liimaa sinne !

Tulehan juttelemaan meidän kanssa tuonne odottajien puolelle !



Täällä olo vaihtelee hyvästä ällöön, paha olo vaivaa jonkin verran, pönttöä ei kyllä ole onneksi tarvinnut vielä halailla.



Eka nauvola on varattuna 9.5, vieklä pitäisi soittaa sairaalaan niin sais ultra ajan varattua.



Asuntoa ollaan kovasti etsitty, perjantaina pankkiin kuulemaan tuomiota/lupaa lainasta.

Asuntojen hinnat on vaan aika huimat täällä pääkaupunkiseudun lähettyvillä, hirvittää ottaa 200 000 lainaa, onneksi vanhasta jää käteen kivasti, eli selvitään varmaan vähän vähemmällä.



++++++pöllyjä lähettelen, täällä tuuleekin kivasti, varmaan leviävät aika helposti.



Oikein mukavaa kevään odotusta kaikille, tulkaahan pian kaikki perässä tuonne toiselle puolelle kirjoittelemaan.



Aino ja masuasukki 5+6

Vierailija
4/25 |
20.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

..ainakin täällä Helsingissä. Itselläni kp27, mutta vasta viikon päästä odotan tätiä kuuluvaksi. Enkä aio turhaan testailla ennen odotettuja menkkoja, koska se negan testaaminen tuntuu niin ikävältä..



Mutta tsemppiä kaikille piinailijoille, ja hauskaa loppuviikkoa!

Vierailija
5/25 |
20.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset


Edellisestä kierrosta vielä vähäsen. Ovistahan koitin tikutella enkä sitä onnistunut löytämään. Mutta kierron pituuden mukaan ovis onkin ollut viikon myöhemmin kuin mitä testailin ja luulin. Me emme pupuilleet viikkoa ennen ovista eikä melkein viikkoon sen jälkeenkään, joten mahdollisuudet plussaan taisivat olla ihan olemattomat. Nyt miehelle sanoin, että tässä uudessa kierrossa kannattaisi yrittää touhuilla vähän tasaisemmin. Että ei enää tarvisi huomata että juuri oviksen aikaan oli kahden viikon tauko ;)!

Mitähän poppakonsteja tässä kierrossa voisi yrittää? Olisiko hyviä vinkkejä? Niin kovasti haluaisimme pikkuisen masuun kasvamaan =). Kevät kyllä piristää mieltä ja nostaa kuumetta entisestään!



Plussasäteitä lähettelen kaikille tasapuolisesti =)!



Emma kp 4/29

Vierailija
6/25 |
20.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vasta muutaman viikon olen sivuja seuraillut, puoli vuotta sitten jätettiin pillerit pois ja vähän aikaa sitten keskusteltiin miehen kanssa lapsesta ja nyt sitten päätettiin " ihan oikeesti" ruveta yrittämään ensimmäistä lasta. Vaikkakaan miehellä ei ollut silloin mitään sitä vastaan, että jätin pillerit pois(kovasti sivuoireita, vaikka jos jonkinlaista merkkiä kokeilin..)

Jännittää kovasti!

Ovista olen ennenkin koittanut bongata, mutta koska kiertoni vaihtelee suuresti, nyt tälläkierrolla otettin testit käyttöön, tänä aamuna testasin ensimmäisen kerran kp 9/25-38, negatiivistä näytti..täytyy vain jatkaa.

Mutta jos mukaan mahtuu, olisi mukava vaihtaa ajtauksia ja kuulumisia samassa tilanteessa olevien ihmisten kanssa.. ei se mieskään jaksa loputtomiin juttujani kuunnella:)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/25 |
20.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vihdoin uskaltaudun esittäytymään teille kaikille ensikoille virallisesti. Olen seurannut juttuja jo syyskuulta lähtien, mutta vasta nyt on mies ylipuhuttu vauvajuttuihin, ehkäisyt lopetettu, 1. luomukierto odotettu ja yritys aloitettu.



Jospa kerron nyt hiukan minusta/meistä. Minä opiskelen yliopistossa ja olen graduvaiheessa. Gradu on vähän yli puolenvälin, joten valmistuminen häämöttää. Olen päättänyt, että elokuussa palautan työni tarkastukseen. Syksyksi olisi tarkoitus löytää työpaikka jostain, että mahdolliset äitiyspäivärahat hiukan nousisivat sieltä minimistä... Asumme Varsinais-Suomessa mieheni kanssa. Miehelläni on maatila, jonne olemme muuttamassa heti kun appivanhemmat ymmärtävät, ettemme aio muuttaa saman katon alle.



Toinen luomukierto on vasta menossa, joten en yhtään tiedä miten pitkäksi kierrot muodostuvat. Ennen pillerien aloittamista kierto oli n.35-40pv. Nyt on kp28 (?), vielä ei mitään oireita mihinkään suuntaan. Luulen, että ovis oli tuossa pääsiäisen aikoihin, jolloin kyllä lakanoita myllättiin :)



Plussatuulia kaikille, tädin karkoitusta Killalle, onnea Keinuhevolle ja tätiä Keijulle! (eikös se nyt näin menny... :)



*Mairanne*



Ps. Ammattigallupiin tiedoksi, että minäkin valmistun opettajaksi.

Vierailija
8/25 |
20.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tervetuloa taas kaikille uusille, tänne mahtuu hyvin!



Aika paljon opeja meillä näyttäisi gallupin mukaan olevan ja voinkin kertoa, että opettajat raskautuvat keskimäärin aika helposti: ainakin, jos kattoo täällä Ensikoissa pinoutuneita opettajia, jotka tuntuvat aina siirtyvän pian odotuspuolelle! ;)



Siru: suosittelen kärsivällisyyttä ovistestailussa. Mullakin noi kierrot vaihtelee ja olen hyväksi avuksi huomannut nuo, niin ei ainakaan missaa otollisia aikoja! Täällä tosiaan saa " puhua" ihan kaiksita kuumeilujutuista. Ite oon täällä aika ahkerasti, kun kotona en näistä asioista voi paljoakaan jutella, kun mies heti hermostuu.



Muistinkohan jo sanoa Emmalle pahoittelut tädistä? Jos en, niin täältä tulee! Eiköhän me oteta plussat tässä kierrossa?!



Kandille plussapölyä piinaviikolle!



After: kiva kuulla susta, ootkin vähän vähempi käynyt viimeaikoina...



Oho, kun aika kuluu... No palaillaan taas!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/25 |
20.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

siru85 ja Mairanne tervetuloa mukaan! Ja kaikki muutkin joita en ole aiemmin huomannut tervetulleiksi toivottaa =).



Killa, kiitos! Kyllä, tästä kierrosta otetaan molemmille plussat =). Ehdottomasti! Tammikuinen vauva olisi niin ihana ja toivottu!! *olen taas ihan kuumeessa*



Emma

Vierailija
10/25 |
20.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tervetuloa minunkin puolestani kaikille uusille.



Siitä on taas tosi pitkä aika kun tuli tänne kirjoiteltua. Jotenkin ei vaan saa aikaiseksi kirjoitettua, vaikka melkein päivittäin käy täälä lukemassa kuulumisia.



Omasta navasta: kuukausi sitten tuli kauan kaivatut menkat pillerien lopettamisen jälkeen. Puoli vuotta niitä sitten odoteltiin ja loppuen lopuksi lääkäristä hain apua. Nyt on menossa Terolut-kuuri ja huomenna olis viimenen pilleri, nyt on menossa kp24. Kierron pituudesta ei oo mitään käsitystä, sillä se oli ennen pillereitä erittäin epäsäännöllinen. Toivottavasti nyt heti olis tärpännyt, mutta todennäköisesti ei. Naisten tautienpolille on kans aika varattuna 4.5, joten sinne meno on seuraavana sitten, ellei jotain raskautumisihmettä tapahdu. =) Tulipas sekavaa tekstiä taas.



Paljon onnea Keinis (muistinkohan oikein nimimerkin) ja muillekin iso kasa +++++++ plussasäteitä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/25 |
20.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyppään mielelläni kyytiin:)

Tuntuu ettei mielessä enää pyöri muu kuin vauvahaaveet. Tiedän, että maltti on valttia testailussaKIN mutta kun tuntuu ettei tuo järkikulta luista ollenkaan tässä pienessä päässä. Vauvakuume sen kuin kasvaa!

Onneksi huomenna alkaa työt niin saa jotain muuta ajateltavaa, vaikka välillä tuntuu, ettei ne ajatukset pysy poissa edes sielä (teen kolmivuorotyötä tk:n vuodeosastolla) Koulutehtäviäkin olisi mutta... täälä on niin mukava viettää aikaa:)

Kiitoksia vielä oikein paljon, että sain liittyä joukkoonne.

Vierailija
12/25 |
20.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kirjoittelenpa nopskasti ennen kuin lähden kauppaan...



Killa: Kiva, että olet jo hyvin toipunut tädin aiheuttamasta pettymyksestä:) Nyt vaan tosiaan uutta, keväistä yritystä kehiin!



Nea: Sulla vaan noi mahdolliset oireet jatkuu=) Mukava juttu! Plussasädetystä ihan hirmusti!



AinoAurora: Toivottavasti löydätte pian mukavan asunnon:)! Asuntojen hinnat ovat kyllä huippusuuria kaupungeissa...mutta täytyy vain ajatella, että rahaa se vain on, ei sen isompi juttu=)Heh...ei kukaan kyllä pysty noin ajattelemaan;)



kandivaihe: Tsemppiä piinailuun:)! Toivotaan plussaa!



EmmaAnna: Poppaskonsteja kyselit...mä olen ottanut käyttöön greippimehun, multitabs special 2+, ovistikut, 15min makoilun sängyssä (tyyny pepun alla) pupuilun jälkeen, liiallisen pupuilun välttämisen luteaalivaiheessa...öö...mitäköhän vielä...nyt aion tässä kierrossa (aloitan tänään) juoda lasillisen punaviiniä joka päivä (vaikka en tykkää yhtään punaviinistä) näin oviksen jälkeen (jotkut puhuvat, että se auttaisi kiinnittymisessä)...heh...en kyllä tiedä, että onko noista poppaskonsteista mitään apua=)mutta tulee ainakin itselle sellainen olo, että on yrittänyt tehdä " kaikkensa" raskautumisen eteen, eikä pitäisi olla ainakaan omista tekemisistä ja tekemättäjättämisistä kiinni vauvelin saanti=)



siru85: Tervetuloa mukaan Ensikoihin ja tsemppiä oviksen bongailuun!



Mairanne: Tervetuloa mukavaan seuraan jutustelemaan! Hauska tosiaan huomata, että täällä Enskoissa on muitakin opettajia ja opettajaksi valmistuvia:)! On tosiaan tainnut pari opettajaa jo siirtyä odotuspuolellekin!



Omaa napaa: ovis oli ja meni...nyt sitten jännäillään!



Plussaonnea jokaikiselle Enskulle! Ja tervetuloa kaikille muillekin uusille Enskoille, jos en ole muistanu vielä sanoa!



-Viipuli-

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/25 |
20.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tervetuloa kaikille uusille enskoille! Itse lueskelin viestejä taustalla aika pitkään ennen kuin rohkaisin mieleni ja aloin kirjoitella kuulumisia. Luulin stressin vaan kasvavan tästä yhteisestä vauvatohinasta, mutta päinvastoin on tainnut käydä. Eipä tarvitse enää yksin mietiskellä eikä miestä ahdistella jatkuvalla vauvahöpötyksellä.



Keinuhepalle onnittelut plussasta! Kiitos plussapölyistä myös AinoAuroralle, niitä täällä nyt kaipaillaan.



ON: En ole vielä testannut, vaikka kp on nyt jo 35/28-34. Tähän testaamattomuuteen on ihan hyvä syykin. Suunnitelmissa on aloittaa työn ohella opiskelu ja olin tänään sitten pääsykokeiden soveltuvuuskokeessa, joka käytännössä olikin sitten pelkkä haastattelu. Päätin kuitenkin etukäteen, etten testaa ennen koetta. Jos tulos onkin nega, niin miten ihmeessä olisin itku silmässä selvinnyt haastattelusta. Nyt haastattelu on sitten ohi, joten ei kai tässä enää mitään estettä testaamiselle olisi. On vaan niin paljon mukavampaa olla siinä uskossa, että ONNI on vihdoin potkaissut meidänkin perhettä. Niin kauanhan positiiviseen tulokseen voi uskoa ennen kuin on negatesti pöydällä tai täti kylässä. Jatkan asian jahkailemista ja nautin tästä tietämättömyyden olotilasta ;). Toivon kovasti, että Killan näkemys meistä opeista pitäisi paikkansa... vaikka onhan sitä yritystä meillä takana jo syksystä saakka.



Mies ilmoitti olevansa tänään(kin) myöhään töissä, joten voi olla että piipahdan tänne vielä uudelleen tänä iltana. Mitäs sitä yksinkään täällä kotona tekisi muuta kun lueskelisi teidän kuulumisia. Kirjoitelkaahan siis ahkerasti, jotta saan aikani kulumaan! :)

-desejo-

Vierailija
14/25 |
20.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

oon taas pitkän aikaa ollut hiljaa taustalla ja vaan lueskellut juttujanne välillä. Ja sattui tuohon melkoisesti kiirettä ja viikon reissukin pääsiäiselle. Muistaakohan mua edes kukaan kun oon niin harvakseltaan kirjotellut;) Enivei, Keinuhevolle suuret onnittelut plussasta, ihanaa! Killalle ja muille tädin yllättäneille pahoittelut ja paljon tsemiä tähän seuraavaan kiertoon. Kyllä se plussa sieltä tulee, ihan varmasti! Nealle ja desejo:lle paljon plussaonnea!!! Ja muillekin mahdollisille piinailijoille, en nyt muista oliko teitä enemmänkin.



Ja sitä omaa napaa; yllätysplussa tuli tiistaina (kp 38). En ollut aiemmin edes ehtinyt ajatella testaamista saati kuvitella että mitenkään voisin olla raskaana, koska en ollut huomannut oviksen tapaistakaan ja minkäänlaisia oireita ei ollut. Oletin vain että kierto venyy pitkäksi kun hormonit on vielä sekaisin. Lopulta päätin testata lähinnä siksi jos se täti ymmärtäisi tulla kun testaan negan. Arvatkaa vaan menikö pää pyörälle kun testi näytti kahta yhtä vahvaa viivaa. Piti marssia saman tien apteekkiin hakemaan toinen testi, mutta eipä se tulos siitä muuttunut:) Olin niin asentoitunut siihen että tää kuumeiluvaihe kestää kauan ja että epäsäännöllisten kiertojeni takia plussa tuskin tulee kovin pian, joten oli kyllä ihan täysi yllätys koko juttu. En sitä oikeen ymmärrä vieläkään. Ja kun ei yhtään mitään oireita ole edelleenkään (paitsi hienoinen rintojen arkuus), niin jotenkin ei vielä edes uskalla iloita.. Mutta toivottavasi siellä pieni vaavinalku kuitenkin olisi.. Tuli todistettua taas että plussa todellakin tulee silloin kun sitä vähiten odottaa (ja silloin kun on jo ehtinyt miettiä muita suunnitelmia, jotka nyt taitaa mennä uusiksi näiden uutisten takia;). Tulipas pitkä sepustus.. pahoitteluni omanapaisuudesta. Mutta varaan tähän plussajunaan paikat kaikille ensikoille ja lähetän ihan kauheasti plussasäteitä kaikille! :)



-nesselia-

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
15/25 |
20.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oliko sulla siis ensimmäinen kierto menossa, vai kuinka??? Voi vitsi miten ihanaa!



Itse olen asennoitunut pitkään vauvantekorupeamaan, kun ei ole lähipiirissä kovinkaan montaa pikaisesti plussannutta. Itseänikin kuulemma tehtiin lähemmäs kymmenen vuotta.. :/



Mutta eihän sitä koskaan tiedä! Jospa tässä kevään ja kesän aikana plussaisin, nyt kun kutsu plussajunaan tuli sopivasti! :)



Desejolle paljon plussasäteitä, ja testaa heti kun maltat! Ja muista tulla kertomaan tulokset!

Vierailija
16/25 |
20.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

[color=darkorchid]Laiskotti, joten jätin jumpan väliin ja tulin tänne taas kurkkimaan! :)



[color=orchid]Olitte pohtineet tota raskautumista ja monet ajatteli sen olevan helppoa... Ite en ajatellutkaan raskautuvani ekasta yrityskierrosta, se nyt ois ollut aivan liian helppoa. Ajattelin kylläkin sit että tärppi tulee toisesta tai kolmannesta kierrosta! ;) Nää epäsäännölliset kierrot ja aiempi huoli pco:n mahdollisuudesta kyllä mietitytti, mutta en tosiaankaan kuvitellut tätä näin vaikeaksi!



[color=darkorchid]Ja kesälomistakin kyseltiin: mä lomailen heinäkuussa. Mitään isompia reissuja ei ole tiedossa, kun on ollut vähän menoja tässä alkuvuodesta, joten ei mihinkään kovin pitkälle pääse. Ja sit jo mietin syksyä, että jos joutuu niihin hoitoihin lähtemään, niin kannattaa varmaan lomarahat säästää siihen. Islanti ois kyllä kiva, niin kuin hapöstakin, on mun pitkäaikainen haave, mutta julman kallis maa...



[color=orchid]Keiju: mä kanssa mietin, että etkös sä voisi jo syödä niitä teroja, että saisit kierron loppumaan? Mulle ne on kerran määrätty nimenomaan, kun kierto venyi ja venyi ja venyi...



[color=darkorchid]Nealle on edelleen peukut pystyssä: lupaavia oireita! *bd*



[color=orchid]Ja Adetellekin *bd*



[color=darkorchid]desejo: siis miten sä kestät testaamatta?! Uskomattomat hermot! ;) *bd*



[color=orchid]Typystiina: mulla kanssa mies on ajoittain reissussa, ei onneksi ihan kauheen usein, eikä pitkiä aikoja, mutta aina väähn huoli että onko se ovisaikaan kotona. Ja rytmit meillä on kovin erilaiset, joten usein MÄ oon niin väsynyt, kun se tulee kotiin ettei pupuilu maistu.



[color=darkorchid]Tuisku: tosta stressaamisesta. Koitin kerran ettiä netistäkin tietoa stressin vaikutuksesta, mutta tosi vähän sitä löytyi. Jossain sanottiin että voisi vaikeuttaa alkion kiinnittymistä, mutta ota siitä sit selvää. Ite en ihan hirveesti siihen usko.



[color=orchid]Moi vaan Kathykin pitkästä aikaa! Mä söin kanssa aiemmin noita teroja ja menkat alkoi ekoissa kierroissa seuraavana päivänä vikasta pilleristä. Sit alkoikin venyä ja vika kierto oli 41 pv... Nyttemmin on ne kai vähän tasanneet tätä kiertoa, mutta edelleen pitkähkö. Toivotaan sulle parasta!



[color=darkorchid]Noista konsteista: mä join viisi ekaa kiertoa greippimehua ja punkkua, muttei apua. Nyt ollut pari kiertoa taukoa ja mietin, että ostaisinko taas mehupurkin kun lähden kauppaan...



[color=orchid]Missä Naksu ja Lisbet?

Vierailija
17/25 |
20.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Onpa kiva kuulla että tulee niitä plussiakin vielä ensikoille! :)



Nyt on itseltä unohtuneet vähäksi aikaa nuo piinailut sun muut, kun oon täällä sairastanut kunnon mahatautia :ppp Kuumekin nousi eilen, tosin lämmöt olleet muutenkin korkeammat kuin tavallisesti (nyt kp19/26-30). Eilen illalla onneksi alkoi hellittään tämä tauti ja nyt on jo paljon parempi. Mahaa vihloo vähän.



Elättelin säälittäviä toiveita eilen, kun yllättäen alkoi tulla outoja menkkamaisia kipuja muun mahakivun lisäksi. Ajattelin, että josko siellä nyt pikkuinen kiinnittyisi, mutta plaah, nyt taas toiveet on laskeneet. Eiköhän sekin ollut vain mahataudista johtuvaa. Eikä muita raskauteen viittaavia oireita ole, paitsi nenän tukkoisuus, mutta sekin johtunee alkavasta flunssasta (?).



Tervetuloa kaikille uusille vain minukin puolestani, vaikka itsekin kyllä aikalailla uusi tällä palstalla :)

Vierailija
18/25 |
20.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Piti lähteä lenkille tuulettamaan ajatuksia, mutta kas kummaa.. siellähän aloi satamaan oikein todella:( Noh, nyt voi taas hyvillä mielein tulla tänne katselemaan kun päivän askareet on tehty.

katselin juuri noita " poppaskonsteja" greippimehu jne.. onko jollain tietoa ruokavalion vaikutuksesta raskaaksi tulemiseen? Mikä voisi edesauttaa/vaikeuttaa???

Vierailija
19/25 |
20.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

siru: nostin tohon pinon " Tässä olisi vähän apukeinoja!" , sieltä löytyy noita konsteja, ruokia ja muita. Ite en osaa sanoa muuta kuin että varmaan monipuolinen ruokavalio on aina paras kaikkeen. Vaikka taas tota greippimehua ostin, niin oikeesti en edes siihen usko. Mut kaikki konstit on yritettävä! :)



Seurataanko muuten Ensikoilla lätkää? Ite en oo mikään kauhee fani, ennemmin katon jalkapalloa, mutta nyt täytyy kattoa sivusilmällä miten Ässillä menee: se on mun mielestä aina ollut symppis joukkue, vaikka Helsingistä olenkin, ja Kerhoa oon aina inhonnut (sori Hämeenlinnalaiset!).

Vierailija
20/25 |
20.04.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ensiksi Nesselialle Hirmuisesti Onnea! Näitä plussauutisiahan tulee mukavasti nyt joka päivä! Ihanaa! Oisko huomenna Desejon vuoro? ;) Mulla on samoja ajatuksia tuon testaamisen kanssa. Ennen kuin sen negan testiin saa, niin sitä kyllä on niin raskaana ja odottava ja vaikka mitä ja heti negan jälkeen kaikki vauvahaaveet murenee ja mieli on ihan maassa. Tuntuu, että helpommin sen tädin kestää kuin negan.



Tervetuloa uusille Ensikoille, Siru ja Mairanne! Täältä, jos jostain vertaistukea löytyy.



Mä kans jäin Killan tavoin miettiin, että eikös ne Terot voi aloittaa, jos kerran kierto oikein pitkäksi venyy? Onhan se kauheeta vain odotella, että ensin menkat alkais ja sitten vielä sinne kp 15 asti. Taitaa mullakin olla kohta Terot-treffit edessä...



Alkuviikosta tuli postissa iso pinkka ovistestejä, joten tääläkin on siirrytty astetta kovempiin otteisiin. Edelleen Multitabseja syön ja alkukierrosta join greippimehua, mutta se kyllä oli aikas hirveen makuista. Saas nähdä korkkaanko ens kierrossa uuden purkin?



Mulla tää vauvakuumeilu on nyt jotenkin ihan tyssännyt, kun tympäsee niin mahottomasti nää pitkät kierrot ja sen tädin sais todellakin tännekin lähettää!! No, onneksi apua on saatavilla, kunhan nyt odottelee vielä hetkisen niin sitten voi lääkäriin hakeutua.



Tänään olen koko päivän ommellut usempaan huoneeseen verhoja ja kahdet vanhat verhot sopis just lastenhuoneeseen, toiset vaaleanpunaiset ja toiset vaaleansiniset! Kunhan sinne ensin sen asukin sais!



Palaillaan!

Hoyt kp 41