Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mammablogit

Vierailija
08.01.2015 |

Miten joku oikeasti jaksaa lukea noita mammablogeja?
Sisältö kun tuppaa olemaan lähes jokaisessa mammablogissa tätä luokkaa:

Aamulla heräsimme päivänsäteen kanssa keittämään isille kahvit ennen kun hän lähti sorvin äärelle tienaamaan meidän pienen perheen pöytään leivän <3.

Kahvinkeiton ja päivänsäteen aamupalan jälkeen siirryimme takaisin Marimekon pehmoisiin lakanoihin jatkamaan unia, meillä siis nukutaan perhepedissä, kuinkas muutenkaan? :)

Pitkien unien jälkeen oli ihana herätä pirteänä päivän mahdollisuuksien pariin <3.

Iltapäivään mennessä olin siivonnut kodin, pessyt pyykit, järjestänyt meidän kaikkien vaatekaapit ja istuttanut muutaman kasvin pienen perheemme iloksi :).
Noiden pikku puuhasteluiden lisäksi leikin päivänsäteen kanssa, lueskelimme myös kirjoja, lauloimme ja jumppasimme :) <3.

Kohta mies tulee kotiin sieltä sorvin ääreltä. Ihanaa, voidaan jatkaa koko meidän pienen perheen kesken tätä rentoa meinkiä :).

Nyt munakello soi joten täytyy mennä ottamaan meidän lounas uunista.
Tänään meillä siis syödään hanhenmaksaa kera juuresmuussin ja luomusalaatin :). Joo, tunnustan, päästin tänään itseni vähän helpommalla, mutta välillä saa löysäillä, vai mitä? ;)

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
08.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jep... Kuka noita jaksaa? Kotiäidin arki harvemmin on niin mielenkiintoista, että siitä kannattaisi pitää blogia. Sekaan pitäisi mahduttaa vähän mielipidekirjoituksia ja muutakin sisältöä, pelkkä vauva-arki ei jaksa kiinnostaa kovin pitkään.

Vierailija
2/2 |
08.01.2015 |
Näytä aiemmat lainaukset

Susta tulis kyllä hyvä mammabloggaaja :D.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän seitsemän kahdeksan