Tekee mieli makeaa.. mitä sinä tekisit näistä?
Tekisi mieli jotain makeaa, mutta kaapissa ei taaskaan ole jauhoja eikä esim sellaista kermaa mistä saisi kermavaahtoa. Muuten olisin tehnyt jotain kermavaahto-ananasjuttua.
Eli löytyisi purkkiananasta (sekä paloja että murskaa), sokeria, hedelmäsosetta.. ja maitoa, kananmunia ja voita.. eli ei oikein mitään järkevää. Mitä sinä tekisit näistä? Voihan ananasta tai sosetta syödä sellaisenaankin, mutta olisi tehnyt mieli jotain muuta.
Kommentit (6)
Keitin teetä ja laitoin siihen poikkeuksellisesti vähän sokeria. Lisäksi otin pari palaa näkkäriä. Ihan ajoi asiansa tuokin :) -ap
Onko kaurahiutaleita? Jonkun omenakaurapaistoken sukuisen väsäisin. Jos ei löydy niin sitten lyö pää tyhjää täällä =(
[quote author="Vierailija" time="09.04.2015 klo 20:37"]Tee marenkia?
[/quote] Eiks marengeissa mee monta tuntia? Vai oonko aina tehny väärin? Pitää pitää uunissa ainakin 3 tuntia.
Pannukakun jonka söisin hedelmäsoseen kanssa.