HÄVETTÄÄKÖ sossun rahoilla ostettu asu
o
avettääkö sinua jos puet lapselle tai itselle sossun rahoilla
h
Kommentit (12)
Ei hävetä. Me lähdetään sossun rahoilla viikoks Kanarialle eikä hävetä yhtään. Päinvastoin.
[quote author="Vierailija" time="20.01.2015 klo 12:42"][quote author="Vierailija" time="20.01.2015 klo 11:51"]
Mistäs kukaan tietää millä rahoilla vaatteet on ostettu? opiskeleva sossupummi
[/quote]
No kai mä sen ainakin itse tietäisin, ja se riittäisi häpeään.
[/quote]
no miksi sitä pitää hävetä? Olishan se kiva kun ite tienais mutta kun ei oo löytyny töitä koulun oheen.
Toimeentulotuen perusosalla olen ostanut montakin asua kirpparilta. Ei hävetä, koska osaan pukeutua tilanteeseen sopivasti ja yhdistellä. En häpeä kirppistelyä eikä muiden tarvitse tietää rahojen tulleen sossusta.
Ei kai tuota nyt hävetä tartte, lapsi kasvaa terveempänä ja säästää terveysmenoissa. Siis sijoitus yhteiskunnalta, eikä almu.
[quote author="Vierailija" time="20.01.2015 klo 14:26"]
Ei hävetä. Me lähdetään sossun rahoilla viikoks Kanarialle eikä hävetä yhtään. Päinvastoin.
[/quote] Älä puhu sontaa, huono provo.
Ei hävetä. Niin kauan kun en kelpaa kenellekään töihin, en tunne pienintäkään omantunnontuskaa siitä, että haen ja otan vastaan kaikki tuet mitä minulle lain mukaan kuuluu.
Lukeeko siinä kovin isolla "Sossun ostama"? Eihän sitä muuten kukaan tiedä, jos ei edes lue noin.
Hävettäisi varmasti. Olen aina ollut sitä mieltä että töitä on tehtävä, sossu ei ole edes vaihtoehto. Aina on jossain jotain työtä, rapun siivousta jne. Se on ihmisen omaa laiskuutta, jos ei työtä muka löydy.
Mistäs kukaan tietää millä rahoilla vaatteet on ostettu?
opiskeleva sossupummi
Kuin se nyt hävettäisi. Pikkasen kirpasi kun sossu makso mulle auton. Syy et julkisilla lähes mahdotonta tavata lapsia viikonloppuisin.
[quote author="Vierailija" time="20.01.2015 klo 11:51"]
Mistäs kukaan tietää millä rahoilla vaatteet on ostettu? opiskeleva sossupummi
[/quote]
No kai mä sen ainakin itse tietäisin, ja se riittäisi häpeään.