Lue keskustelun säännöt.
Auttaako joku rohto ahdistukseen?
08.12.2014 |
Viinillä oon alkanut lääkitä ja pitäis nyt päästä eroon siitä pahasta. Ahdistaa siis julkiset paikat, työ, kaikki. Kaupassa käyntikin yks helvetin suoritus.
Onkohan jotain muita keinoja kuin lääkkeet saada itsensä kuntoon?
Kommentit (2)
Oletko kokeillut magnesiumia? Saa kaikessa rauhassa ottaa, vaikkei olisi varsinaista puutosta. Helpottaa ainakin mahdollisia oireita (rytmihäiriöitä, lihasnykinöitä tms.).
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Valeriana ja passiflora auttavat. Valerianaa kannattaisi ekaksi minusta kokeilla. Kannattaa ostaa mahdollisimman puhdasta juuri- tai jauhemuotoista tai sitten etanoliin uutettua, niissä tablettimuotoisissa ei usein ole mitään tehoa, ilmeisesti joku prosessi millä niitä tabletteja valmistetaan tuhoaa vaikuttavia aineita. Minulla valeriana toimii kuin puolikas bentsoa, ottamalla enemmän käy ihan unilääkkeestäkin.