Oletko koskaan syönyt Lidlin gulassia? Onko hyvää?
Kommentit (12)
En ole syönyt, sillä olen kasvissyöjä. Lidlin säännöllisenä ja tyytyväisenä asiakkaana melkein säälin kaupan henkilökuntaa. Kun tänään viidestoista väkäleukasetä murjaisee Juokse sinä humma -vitsin, niin siinä on huumori koetuksella. Mutta Lidlille kiitos nopeasta reagoinnista ja avoimesta tiedottamisesta.
En ole syönyt sillä en syö mitään purkissa olevia lihoja. YÄK sori!!!!!
Olisin ehkä voinut syödä, jos olisin tiennyt sen sisältävän hevosta. Nautaa kun en syö, en tosin eineksiäkään. :)
Herkkua! Rakastan hevosta ja toimin eettisesti, en syö tehotuotettua paskaa.
en ole syönyt. Syön pääasiassa kotimaista ruokaa.
On syöty, mies tykkäsi minusta ok, olisi syöty vaikka oli tiedetty olevan hevosenlihaa !
En yleensä syö säilykepurkista tulevaa lihaa.. Uteliaisuudesta olisin kuitenkin voinut tätä kokeilla :)
Entä onko ap syönyt kotimaista meetwurstia? Siinäkin on hevosenlihaa, lukee ihan tuoteselosteessa.
Lidlin Gulassi on todella mehevää- todella lihaisaa- mies osti sitä monta purkkia kerrallaan ja syötiin urakalla koko perhe- NAM!!!.
[quote author="Vierailija" time="18.02.2013 klo 08:11"]
Entä onko ap syönyt kotimaista meetwurstia? Siinäkin on hevosenlihaa, lukee ihan tuoteselosteessa.
[/quote]
Kyllä syön sitä.
Jos luet kysymykseni uudelleen, niin en viittaa hevosenlihaan mitenkään. Ihan vain kysyin, että minkä makuista se gulassi on.
ap
Olen syönyt, ei mikään kulinaristinen ihme. Suolaista, kuten Lidlin tuotteet yleensä ja ei kovin maukasta. Ostan mielelläni säilykkeitä retkievääksi mutta en gulassia enkä ravioleja toista kertaa.
Hevosenliha on hyvänmakuista ja aivan erinomaista meetvurstissa. Kotimaiseksi luultu valmisruoka ei aina ole kotimaista, kannattaa lukea ainesluettelot. Kuvittelemme usein että jokin luotettavaksi koettu merkki esim.kaupan oma merkki tai kotimainen valmistaja käyttäisi vain kotimaista. Ulkomainenkin liha on useimmiten ihan ok ja sehän kuuluu tarkistaa maahantuojan toimesta.
Lidliä syytetään nyt kovin gulassista, mutta ei käsittääkseni ole valmistanut sitä. On meidänkin kauppaketjuillamme yhtä sun toista tuotetta, joka on ulkomaista. Lidl kauppaketjuna on hyvä toimija eikä niin ahne nostamaan hintoja joka viikko. Olen ostanut pelkästään hyviä tuotteita sieltä, ei mitään moittimista!