Kissan karkote?
Naapurin kissa pissii autotallissamme, joten katos haisee ja ehkä autokin (?). Mikä olisi hyvä kissan karkote?
Kiitos vinkeistä.
Kommentit (13)
Kissat inhoaa myös kahvinporoja joten levitä kissan kulkureiteille
Sirottele valkopippuria maahan tai lattialle, kissat vihaavat sitä :)
Kokeile pyyhkiä pinnat kloriitilla.
ainakin prismassa myydään sumutettavaa kissakarkotetta sellaisessa keltaisessa pullossa,tais olla joku sitruunantuoksuinen aine..
Onko joku tahallaan tarkoituksella kirjoittanut kloriitin? Ei missään nimessä sitä! Sillä pestään kissan vessatkin. Sitä jos laitat niin oikein kutsut kissat kuseksimaan.
[quote author="Vierailija" time="02.06.2014 klo 02:30"]
Julmetun vihainen hurtta.
[/quote]
Sitten on uusi ongelma kun hurtta paskantaa autotalliin.
Laita autotallin seinään Kake Randelinin juliste.
[quote author="Vierailija" time="29.07.2013 klo 18:16"]
Kokeile pyyhkiä pinnat kloriitilla.
[/quote]
Kloriitti vetää kissoja pissimään aineella käsiteltyjen pintojen päälle. Sen vuoksi kissojen hiekkalaatikot kannattaa pestä kloriitilla.
Kissat inhoavat valkosipulia. Kannattaa laittaa valkosipulit kasvamaan vaikka ämpäreihin pihalle. Jo varsien tuoksu inhottaa kissoja. Kissan pissaamat pinnat kannattaa hangata raa'alla valkosipulinkynnellä.
[quote author="Vierailija" time="02.06.2014 klo 03:45"]Splättäriase ja partioimaan. Pari kertaa kun kuula napsahtaa kankkuun niin ei se viitti tulla kuseksimaan enää. Appelsiinit on hyvä keino, auttaa.
[/quote]
Mieluummin vesipyssy
Miksi ne kissat tykkää kloorista, sehän on myrkyllistä vai nirhaatteko niitä sillä?
Ota kissa kiinni ja pyydä löytöeläinkodista hakemaan pois.
Laita APPELSIININ KUORIA plastiikka pussiin , ja annat olla pussit auki! auttaa oikein hyvin, auton päälle sekä omaan puutarhaan. kissat inhoaa appelsiinejä