Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Parketin hiominen

07.12.2005 |

Onko tietoa / kokemusta mitä maksaa parkettilattian hiominen?



Ostin kaksion, jossa parkettia on eteisessä ja olohuoneessa, eli kyse ei ole kovin suuresta neliömäärästä. Ehkä noin 25 neliötä. Asunto on rakennettu 1990 ja parkettia ei uskoakseni ole koskaan hiottu, eli sen voisi tehdä.



Toinen vaihtoehto on vaihtaa parketti kokonaan uuteen ja vaihtaa samantien makkarin ja keittiön muovimatto parkettiin. Muovimatot ovat kuitenkin ihan siistit ja hyväkuntoiset, eikä niille sinänsä ole pakko mitään tehdä.



Mitä te tekisitte?

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
12.12.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

parketin hionnasta 14 euroa neliö. 12 euroa siitä oli työn osuus ja 2 euroa lakan hinta. Ulkopuolisella kun työn teetti, niin saa kotitalousvähennyksen työn osuudesta eli melko edullista on tuo hionta loppujen lopuksi. Itse todennäköisesti hiotuttaisin lattian ja antaisin muovimattojen olla, kun hyväkuntoiset ovat.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yksi kaksi