Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

talvivaatteiden hinnat, huhhuh

Vierailija
19.10.2011 |

Nyt on taas se aika vuodesta milloin pitää investoida talvivaatteisiin? Mä suosin hyviä ja kestäviä vaatteita mutta nyt kyllä alkaa pikku hiljaa keittää noiden vaatteiden hinta. Yhteenlaskettuna meidän eskarilaisen talvikamppeet ovat maksaneet ( 2 kpl talvitakkeja, 1 kpl housut, 1 kpl kengät) 485 €. Siis oikeasti aivan helvetin paljon!!!! Ja vanhemman tytölle on vasta hankittu takki ( 199 €)ja kengät (89 €)ja ainakin housut ovat vielä tulossa ( 152 €) Onneksi viime vuotiset UGG:t ovat vielä molemmilla kaupunki käyttöön sopivat. Mutta nyt mä todellakin taas muistan että miksi mä käyn joka päivä töissä:))) Ja periaatteesta mä en osta mitään kirpparilta vaikka sieltä sais vaikka kuinka halvalla!!!

Kommentit (10)

Vierailija
1/10 |
19.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joten miksi huhhuh?



t. yksi joka maksaa mielellään laadusta

Vierailija
2/10 |
19.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lähes joka lapselle sain vaatteet -50%, joten ei hirvitä hinnat yhtään.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/10 |
19.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

miksi pitää maksaa noin paljon, kun halvemmatkin ovat laadukkaita. Meillä ainakin ollaan kaukana tuosta summasta ja koossa on sekä jonathanin että skilan haalarit että lassien toppapuku. ja tyytyväinen olen.

Vierailija
4/10 |
19.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo, vaatteita on monen hintaisia ja hinnoilla ja laadulla ei välttämättä ole mitään tekemistä keskenään, vaan voit maksaa pelkästä merkistä. Jos haluat ostaa lapsillesi vain kalleinta niin älä sitten siitä ainakaan julkisesti valita.

Vierailija
5/10 |
19.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

maksoi 60 euroa. Ikinä en ole lapsen talvivaatteista maksanut yhteensä lähellekään 485 euroa, vaikka en edes pihistele rahasta, kun vaatteita ostan.



Mutta TEILLÄHÄN on varmaankin varaa.

Vierailija
6/10 |
19.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

on pysynyt aina lämpöisenä ja kuivana, vaikka en ole noin paljon koskaan talvikamppeista maksanut.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/10 |
19.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

onhan se silti hirveä summa varsinkin jos vaatteet ovat vielä rumaa reimatec:ä. Nuoremmalle ostettu ulkoiluun tarkoitetut 8848 merkkinen takki on ainoastaan HIENO!!! Muut ostot oikeasti ovat todella rumia tarhavaatteita mitä en suostu laittamaan tytölle muualle päälle. Mä en edes tajua miks mä taas ostin Reimaa koska siitä en todellakaan tykkää

Vierailija
8/10 |
19.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Periaatteesta minä taasen en osta uutta tai täysihintaista jollei ole pakko. Ja nekin urheiluliikkeiden kevätpoistoista, kuten Protestin takki 10-vuotiaalle 35 euroa, ovh 130.

Kengät ja alusvaatteet toki aina uutena, koristossuistakin piti maksaa 99 euroa viime viikolla. Paidat ja housut ostetaan ulkomailta outleteistä yleensä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/10 |
19.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

kaupasta. Vaan ostan kirpparilta, mutta uusina. Nytkin ostin vauvalle Travallen talvihaalarin 25 euroa, laput paikoillaan. Pojalle 2,5v. Jonathanin henkselihousut, takin (siis topat) ja lakin 30 euroa, laput paikoillaan. Ja tytölle lilat Viking Goret, varmaan viime vuoden mallistoa, 15 euroa, nämäkin käyttämättömiä. Voinpahan olla kotona lasten kanssa, kun ei mene kaikki rahat vaatteisiin.

Vierailija
10/10 |
19.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

kahden lapsen talvivaatteistax2 (siis vaihtaritkin vielä molemmille) kenkineen 400€ ja paljon oli. Tänä vuonna selvisi 100€ kun toisella mahtui viime vuotiset vaatteet. Mutta tosiaan, ei tarvitse ostaa kalleinta halvammatkin on toimineet ihan loistavasti (esim. itselläni on everestin laskettelupuku ja taisi maksaa alessa 80€ ja on ollut hyvä ainakin viimeset kolme talvea) .

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yhdeksän yksi