Mun eka kerta BB:tä: puhuivat PIERUSTA puoli tuntia!!!
Ei voi tajuta, mikä siinä viehättää. Irvokkaat ihmiset puhuivat pieriskelystä puoli jaksoa :-)! Käsittämätöntä viihdettä. Mulla myötähäpeä tuli liian isoksi, ei vaan pystynyt kattomaan loppuun.
Oikeestiko joku ostaa 24/7 BB-kanavan? Miksi seuraat BB:tä, kerro mulle? Oliko pierukeskustelu mielestäsi kiinnostava?
Kommentit (3)
Minulla ei ole BB:stä mitään muuta tietoa kuin se, mitä olen täältä ja muualta satunnaisesti lukenut.
Alkoi ihmetyttää, kuinka sairas ihmisen pitää olla hakeutuakseen tuollaiseen ohjelmaan. Haluavatko ihmiset keskimäärin, että heidän pilluistaan ja mulkuistaan keskustellaan analyyttisesti julkisuudessa Suomen rajojen sisäpuolella, ja varmaan ulkosuomalaisetkin pääsevät ohjelmaa katsomaan? Vertaillaan kristittyjen, muslimien ja kohta varmaan buddhalaisten pieruja ja erilaisten ruokavalioiden vaikutusta niihin, ja tämän kaiken heijastumista heidän lastensa tai naapuriensa lasten hyvin- tai pahoinvointiin?
En tiedä, mutta hullua on, kertakaikkisen kahelia. :)
kun ne puhuu pieruista ja panemisesta...
En onneksi ole nähnyt tuota kuvaamaasi jaksoa. Paino sanalla onneksi. Itse olisin joko sammuttanut koko toosan tai vähintään vaihtanut kanavaa viimeistään viiden minuutin jälkeen.
Tuo sanavalintasi IRVOKAS kuvastaa täydellisesti koko formaatin luonnetta.
Olisikin hyvä jos jatkossa voisi ostaa juuri ne ohjelmat, joita haluaa katsoa pakollisen tv lupamaksun sijaan. Siis yle kanavilla. maikkari ja muut mainospaskat voisivat lopettaa kokonaan. Mitä katsottavaa siellä muutenkaan tulee? Enää puuttuu Amerikan BB vuodelta 2005.