Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Kuinka pitkät yö- ja päiväunet vauvallasi on? Entä sinulla? :)

Vierailija
16.03.2010 |

Meidän vauvamme nukahtaa 20-22 välissä yöunille, yleensä noin 21.10. Minä nukahdan 22.30-23 ja aamulla heräämme n. 6.30. Siihen vielä parit yöheräilyt päälle.



Päiväunia vauva nukkuu yhteensä n. 3-5h todella vaihtelevasti vielä joten tarkemmin ei pysty sanomaan. Minä saan nukutuksi korkeintaan puolen tunnin päiväunet.



Miten siis muilla?

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
16.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

- yöunet n. klo 20-07/7.30 heräilee usein

- päiväunia 2-3 kpl eli joko kahdet pitkät tai yhdet pitkät ja kahdet lyhyet, yhteensä 4-5 t

- minä menen nukkumaan n. 23, yleensä vauva alkaa aina silloin tulla levottomaksi kun menen itse nukkumaan

- pystyn harvoin nukkumaan päivällä, koska vauva nukkuu niin levottomasti, että unisyklien vaihtuessa joudun usein käydä heijaamassa vaunuja ettei herää

Vierailija
2/2 |
16.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

menee yöunille noin klo 21, herää kerran 4-6 välillä, tai nukkuu kuuteen ja ei enää nukahda. Aamupvä unet noin 9.30-10.15 ja ip unet noin 12.30-14.30.



Nukkui miten vaan niin se on yleensä sen 12 h/vrk mut kun ei nuku niin ei nuku. Vinkkejä???

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla