Tunnetteko ketään joka olisi tavannut miehen netin kautta??
Mietin että uskaltaisiko/kannattaisiko yrittää?? Lapsellisena sitä pääsee niin vähän ihmisten ilmoille että aika minimaaliset mahdollisuuden tavata ketään.
Kommentit (28)
ja sen vaimo tapasivat aikoinaan netissä, nykyisin naimissa ja 2 lasta
Seurusteltiin pari vuotta mutta ero tuli eli sinänsä en ole tavannut " miestä" netin kautta. Olisi siitä voinut enemmänkin tulla mutta tuossa tapauksessa kävi noin, ei ollut kyllä netin syy ;) Kyllä sitäkin kautta voi löytää oikein hyvin puolison!
Tavattiin samana iltana 15.12-00, muutin miehen luo virallisesti 27.12-00,kihlat hommattiin samantien, tehtiin pari lasta, mentiin naimisiin -04 ja nyt odotetaan kolmatta <3 Yhdessä jo 6v2kk=)
Yrittänyttä ei laiteta.
Mä oon tosin tavannut netin kautta vain juntteja ja nörttejä.
Nyt yhteistä elämää takana 7,5 vuotta, joista 6,5 vuotta naimisissa. Lapsiakin on siunaantunut kaksi. En voisi olla onnellisempi :) Suosittelen kokeilemaan.
wwwsinkutpisteinetpistefi
10 v yhdessä, melkein 7 v naimisissa, 1 lapsi
Tosin ei treffipalvelussa vaan keskustelupalstalla tavattiin, nyt naimisissa pari vuotta oltu ja kaksi lasta on, yhteistä taivalta takana 4v.
Treffipalvelujakin olen koittanut mutta niistä ei seurannut muuta kuin yksi parin kuukauden tapailu ja parit huonot treffit, tuntui että treffikumppanit ei hyväksyneet kun olin reilusti ylipainoinen (enää en ole).
olen netissä tavannut nykyisen aviomieheni ja tulevan esikoisemme isän :)
Sinkut piste netissä tavattiin.
Kaverin suhde ja avioliitto ei kestänyt netistä löytyneen miehen kanssa. Vika ei tietysti ollut miehen löytö tavassa.
ja siinäpä rikkoutui meidä perhe,kun sain siitä tietää parin kuukauden jälkeen..vaikka mies tajusikin ettei nainen ihan täysillä käy ja jätti homman,mut samalla menetti myös perheensä.
Yhdessä ollaan oltu 4½v. ja toinen lapsi tulossa.
ollaan oltu 6 vuotta. Lapsia olemme saaneet kolme.
98 deittinetistä löysin rakkaimpani, edelleen yhdessä, onnellisesti aviossa ja lapsikin on :-)
Kaikki muut paitsi sukulaisnainen ovat yksissä yhä. :)
Itse olen ollut nyt melkein vuoden kihloissa netistä löydetyn miehen kanssa. Myös kaverini on löytänyt miehen netistä. Siellä on muitakin kuin vain nörttejä ja outoja tapauksia!
yhden yh-susanin mutta sille ei käynyt hyvin :(