Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Nuorin lapsi pian 10kk ja äidin yötyö, pohdintaa

Vierailija
27.03.2010 |

Meillä on neljä lasta, nuorin on vähän vajaan kuukauden päästä 10kk ja minun pitäisi palata töihin taloudellisista syistä.



Mieheni on päivätyössä ja lapset tulevat olemaan hoidossa joka toinen viikko. Minulla on siis joka toinen viikko töitä ja joka toinen vapaata.



Mieheni vie lapset aamulla hoitoon kun menee töihin, lasten hoitopäivä alkaa 8-9aikaan, riippuen mihin aikaan miehen oltava töissä. Pohdin lähinnä sitä, että miten pitkä päivä ei olisi nuorimmalle liian pitkä? Alustavasti on mietitty, että hakisin lapset siinä kahden tai kolmen aikoihin kun olen herännyt

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
27.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Niissä pienten ryhmissä missä olen ollut töissä lapset heräilevät päiväunilta siinä kahden maissa. Sen jälkeen syödään välipala, joten varmaan kolmen aikoihin olisi käytännön kannalta ihan hyvä aika. Toki sieltä aikaisemminkin saa hakea, mutta sitten joskus voi joutua herättämään lapsen kesken unien.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla