G: Onko sinulla vaikeuksia päästä miehistä eroon vai saada heidät kiinnostumaan sinusta?
Kommentit (7)
tiedän olevani loistava seurustelukumppani/elämänkumppani ja minua ei ole koskaan jätetty. Sellainen helppo ja mutkaton. Ensinäkemällä voin vaikuttaa hyökkäävältä tai liian höslöltä. En osaa antaa miehen olla mies ensikontaktissa, pidemmän päälle olen naisellinen.
Nuorempana oli tilanne rauhallisempi. Olen aina saanut miehiä, mutta nyt vanhempana on suorastaan tunkua maalilla ;))
Musta kiinnostuu kyllä miehet, mutta NE miehet keiden HALUAISIN kiinnostuvan.. joutuu vähän kikkailemaan ;) Sen sijaan eroon niistä on ollutkin sitten tosi vaikea päästä, sen jälkeen kun ensin pitkän yrittämisen jälkeen on ne koukuttanut :S
Kiinnostusta on kyllä ollut paljonkin, mutta kukaan ei ole ainakaan pitkäksi ajaksi (maks. pari-kolme vuotta) jäänyt riesaksi.
Voi kamala miten leuhkalta tuo mun kirjoitukseni näytti. En siis todellakaan ole mikään babe jota jokainen himoitsee, puhun nyt enemmän menneistä kuin nykyisistä kuvioista. Nykyään olen lössähtänyt mamma jota haluavat oman miehen lisäksi vain ne jotka myös pitävät mun persoonallisuudestani. Baarista en saisi iskettyä varmaan kuin kaikkein epätoivoisimpia.
En ole oikeastaan koskaan edes yrittänyt saada ketään kiinnostumaan itsestäni, eikä mun ole juuri tarvinnut edes yrittää päästä eroon kuin yhdestä ex-miehestä. Mä olen vaan ajautunut suhteisiin niiden miesten kanssa, jotka minusta on kiinnostuneet, ja yhtä lailla ne vaan on liuenneet mun elämästäni.
Yksi ongelmatapaus löytyy, hänelle piti hankkia lähestymiskieltokin, jotta hän tajusi etten vain esittänyt vaikeasti tavoiteltavaa. Mutta ollut kuulemma sen jälkeenkin yhtä idiootti, pelkää kai raukkaparka niin kovasti yksinjäämistä että pakko yrittää kynsin hampain pitää kiinni jokaisesta joka sattuu metriä lähemmäs osumaan.
miehet kiinnostuu, oikeat ei.