Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Mieheni ystävä on 44v ja vielä neitstyt

Vierailija
17.03.2010 |

Mies on kiltti, avualias ja empaattinen. Mutta ujo ja ylipainoinen. Ei ole kuulemma ollut ikinä missään lähemmässä kanssakäymisessä naisen kanssa. Tyyppi on mieheni lapsuudenkaveri, aina ollut samanlainen.



Mitä mieltä?

Kommentit (6)

Vierailija
1/6 |
17.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

että yksityisasia. Jos olet kuullut tuon mieheltäsi, niin hän on aika epälojaali lapsuudenystäväänsä kohtaan. On juorunnut asian, joka on ystävälle varmaan aika kipeä.

Vierailija
2/6 |
17.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

miehen ystävää kohtaan erittäin ilkeitä.



Sinäkin täällä kyselet mielipiteitä! :O

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/6 |
17.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

teidän kaltaiset kavereina.

Vierailija
4/6 |
17.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tuosta kuvauksesta ei mitenkään voi esim. kyseistä henkilöä tunnistaa, eikä ap myöskään millään lailla haukkunut häntä.



Mutta en mäkään kyllä tuosta mitään rakentavaa keskustelua aikaiseksi saa. Mitäkö mieltä? No, harvinaistahan tuo varmasti on, mutta ei mitenkään ennenkuulumatonta. Itselläni on yksi vastaavantyyppinen sukulainen, tosin vähän vanhempikin. Hän on kanavoinut mielenkiintonsa muihin asioihin ja vaikuttaa ihan onnelliselta.

Vierailija
5/6 |
17.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

jossain vaiheessa vain huomaa, että juna meni jo. Varsinkin miehen on varmasti vaikeaa aloitella seksielämää yli nelikymppisenä. Tästä aiheestahan on hyvä elokuvakin 40-vuotias neitsyt. On komedia, mutta ihan koskettavakin tavallaan.

Vierailija
6/6 |
17.03.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

muutamia vuosia sitten aloin tapailla 27-vuotiasta miestä, joka oli ujo ja kiltti, vähän "tossukka", hieman ylipainoinen hänkin. Kävi ilmi, että hänellä ei oikein ollut ystäviä eikä hän ollut koskaan seurustellut - oli siis neitsyt. Siinä tutustuessa alkoi selvitä, että hän oli hyvin mustasukkainen minusta ja ripustautuva, ja hänellä oli _todella_ idealistinen käsitys siitä, millainen parisuhteen pitäisi olla. Jos jokin pieni asia meidän suhteessa poikkesi siitä ihannekuvasta, niin se oli kauhea katastrofi ja sitä sitten piti puida väsyksiin asti. Hän oli varakkaasta perheestä ja vanhempiensa passaama. Varmaan hän oli suunnilleen odottanut, että äiti etsii hänelle sen naisystävänkin... no, minä satuin sitten tekemään aloitteen :D Mua alkoi pikkuhiljaa ahdistaa se suhde, ja paljastui vielä, että tällä miehellä oli erektiohäiriö. Sen takia olisi ollut raukkamaista jättää hänet. Suunnilleen vuoden verran seurustella kituutettiin ja todettiin sitten molemmat, että odotuksemme suhteesta ovat keskenään liian erilaiset. Erosimme enkä tiedä, mitä hänelle kuuluu nykyään.



Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme yksi neljä