Appivanhemmista...
Onko julmaa miestäni kohtaan pistää välit poikki appivanhempiin, koska mun mitta on tullut täyteen heidän touhujaan. Olen ajatellut, etten itse olisi heidän kanssaan enää misssään tekemisissä, mies saa olla ja samoin lapset.
Kommentit (2)
koska en toimi samoin kuin hänen tyttärensä. Tästä saan epäsuoria huomautuksia ja vihjailuja vähän väliä, en tee mitään oikein. Mistään asioista ei puhuta suoraan, eikä ikävistä asioista lainkaan. Emme juttele tavatessamme oikeastaan mistään, päivän säästä ja uutisista.
Emme ole tarvinneet lastenhoitoapua kuin muutaman kerran ja siitä saan kuulla kokoajan, etten anna lapsiamme hoitoon kun kuvittelen, ettei kukaan muu osaa hoitaa lapsiamme. Käymme kuitenkin appivanhemmilla useamman kerran kuussa. Nyt olisin tarvinnut todellakin apua, sairastapaus, ja pyysin sitä anopilta, mutta en saanut mitään, en edes selitystä miksi! Ja nyt elämä jatkuu kuin mitään ei olisi tapahtunut, eikä tästä ikävästä tapahtumasta tietenkään puhuta halaistua sanaa!
ap
appiukkoa jaksais vielä mutta anoppia ei