Mihin aikaan synnytyksesi alkoi? Missä olit silloin?
Kommentit (10)
Kotona olin nukkumassa siihen saakka.
2. alkoi klo20 sairaalassa, oli käynnistetty klo13 edellisenä päivänä
olin sairaalassa jo osastolla raskausmyrkytyksen takia aamusella klo 12 maissa... poika syntyi klo19. 26... Kuopuksen supistelut alkoi perjantai-iltana kotona klo 23 ja tyttö syntyi vasta la-su yönä klo 4. 32
sängyssä nukkumassa, heräsin kun pas*atti kauheasti, luulin että iski vatsatauti. Mutta aikani vessassa kouristeltuani tajusin, että jahah, tämä taitaa nyt olla sitä.
Toinen alkoi lapsiveden tihkumisella kotona iltapäivästä n. kolmen jälkeen, olin pelaamassa koneella pasianssia.
Kolmanteen heräsin yöllä -olisikohan ollut joskus kolmen maissa- kun vedet menivät aika reippaasti.
Eka kerralla puolenyön maissa, nukkumassa olin. Toisella kerralla viiden aikoihin aamulla, nukkumassa jälleen :)
Kotona olin. Lapsi syntyi seuraavana yönä puolilta öin.
kävelyltä järvenjäällä. Kolmas alkoi aamuyöllä klo klo 5 aikoihin eli heräsin kun alkoi säännöllisesti supistella. Neljäs alkoi lapsen kerhoon vienti matkalla klo 11 aikaan.
Toka alkoi kotona aamuyöllä tai varhain aamulla. Molemmat alkoi lapsivedenmenolla.
ja kotona olin silloin, hereillä jo.
toinen kello 13, sairaalassa ja käynnistettiin.
2. klo 5.20 ja kotona olin.