Mikkeliin tulossa IDEAPARK!
Lukiko muutkin mikkeliläiset tämän ilouutisen aamun paikallislehdestä? Ihanaa, alkaa Mikkelissäkin olla jopa shoppailumahdollisuuksia!
Kommentit (6)
Tulisi vain sitten samanlaisena kuin muuallekkin. Mikkelissä kun kaikki kaupat tahtovat olla karsittuja versioita. Sokos on hyvä esimerkki. Ei ole leluja, vauvojen vaatteita, luontaistuotteita... Nykyään en Mikkelistä paljon mitään ostakkaan kun äkäiseksi tulen, kaupoista myyvät ei oota. Parempi mennä vaikka Lappeenrantaan päiväksi ja ostaa kerralla kaikki haluamansa.
Jos entiseen kotikaupunkiini tulisi Ideapark! Toisi tosiaan paitsi lisaa ostosmahdollisuuksia ja valikoimaa paikkakuntalaisille, myos tyopaikkoja ja ohikulkuliikenteelle (jota paljon) syyn pysahtya. Venalaisia houkuttaa varmaan myos! Mokkilaisiakin on seudulla paljon.
Siihen paskalaitoksen tilalle? Olsipa huippu juttu!
Vierailija:
Mokkilaisiakin on seudulla paljon.
Tampereelle on hirmu matka täältä missä ite asun, 3,5h ajaa autolla suuntaansa, niin ei paljon Ideapark-reissu kyllä nappaa jos pelkkiin matkoihin kuluu melkein työpäivän verran aikaa.
Jos ois Mikkelissä, voisin käydäkin.
kerran käynyt niin ei tarvi uudelleen mennä. Samat shopit kun isommissa kaupungeissakin ja muutama liike joita vain Stadissa. Ja Lempäälän Ideaparkista lähdössä jo muutama kauppa pois ja pari miettii lopettamista. Ihmiste menee sinne vain ihmettelemään, pällistelemään ja kuluttamaan aikaa. Potentiaaliset ostajat eivät innostu tuollaisista ostoshelveteistä joissa saa potkia bussilaisteittain toppahousukansaa pois jaloista.
Onhan Mikkeli sellainen risteyskaupunki, mutta että Ideapark sinne, hoh hoijaa. Se pilottimarkettikin Lempäälässä vähän huono investointi.