Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Miten unohtaa tämä mies??

Vierailija
26.10.2007 |

Parikymppisinä tavattiin, ihastuttiin kovin toisiimme. Lähes parin vuoden ajan tapailimme sitoumuksitta, rakastettiin ja rakasteltiin. Minä toivoin vakavampaa mutta mies sanoi että hän ei ole valmis suhteeseen vaan tahtoo nyt nuorena elää ja nähdä maailmaa ilman sitoutumista. Jatkettiin tapailua kuitenkin kunnes tämä mies muutti ulkomaille.



Siellä oli sitten ilmeisesti päässyt eroon sitoutumiskammostaan koska oli löytänyt itselleen sieltä 5 vuoden aikana tyttöystävän joka oli kihlattu kun hän muutti takaisin Suomeen.



Tavattiin sattumalta 25-vuotiaina ja säpinä välillä oli ennallaan mutta hän kertoi olevansa kihloissa.



Päätin unohtaa koko tyypin mutta ei se ihan onnistunut. Nyt tavattiin sattumalta taas kun ollaan 3-kymppisiä. Mies on naimisissa tuon ulkomaalaisen naikkosen kanssa ja heillä on 2 ihan pientä lasta. Välittömästi kun tavattiin niin vanha tuttu tunne tapasi. Mies kirjoitti minulle sähköpostin jossa kertoi että oli niin hirveän rakastunut minuun ja miten häntä myöhemmin harmitti kun ei silloin vielä osannut sitoutua. Kertoi että hänellä on nyt hyvä perhe ja toivoi elämääni kaikkea hyvää. Kertoi ajattelevansa minua usein.



No nyt olen minä ajatellut häntä hirvittävän usein. Tuntuu että hän olis ollut se oikea. Miten koskaan voin unohtaa hänet kun tuntuu että menetin hänessä niin paljon? Käännän pään toiseen suuntaan jos hän tulee kadulla vastaan enkä vastaa kirjeeseen mutta kaipaan niin kovin vaikka yritän unohtaa.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
26.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta sitä tämä elämä on. Jos ihmisellä ei olisi kohtaloa, ei mikään tuntuisi miltään. Joskus se kohtalo ei aina mene niin kuin haluaisi.

Vierailija
2/5 |
26.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ole pahoilla mielin, kun se tapahtui väärään aikaan. Sellaista on elämä, ei sille vaan voi mitään. Nyt mies on varattu ja lapsekas, hän ei ole enää saatavillasi. Et varmaan halua tuhota tai yrittää tuhota hänen onneaan. Tulee muita, tulee uusia, varmasti. Jatka matkaasi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
26.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ehdottaisin että iskisit jonkun VAPAAN miehen.

Vierailija
4/5 |
26.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Se oikea ei anna jonkun vaivaisen sitoutumiskammon seistä onnensa ja rakkaansa onnen edessä.

Vierailija
5/5 |
26.10.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

ap