Onko omakotitalon myyminen TALVELLA mahdotonta?
Onko se tosiaan niin, että talvella olisi mahdotonta saada taloa kaupaksi? Ja vielä jos talo on esim. maalla. Onhan se totta että keväällä usein ihmiset innostuvat ja haluavat esim. muuttaa maalle ja laittaa puutarhaa jne. Nämä asiat eivät sitten ehkä kiinnosta talvisaikaan pimeällä?
Onko kukaan myynyt taloaan talvella?
Me vain mietimme pistämmekö talomme heti myyntiin vai odotammeko kevääseen...
Kommentit (5)
Talosta oli otettu ulkokuvia ym. kesällä joten ostajat näkivät mitä missäkin kasvaa.
Saatiin se mitä pyydettiinkin vaikka hinta oli kova.
Näin ainakin haja-asutusalueella, jossa pihaa on enemmän kuin pari neliötä.
Ollaan mietitty muuttoa ja myyntiä jo kauan ja nyt ois sopiva hetki tullut. Luulen että kuitenkin laitamme myyntiin pikkuhiljaa. Tuleehan se kevät tästä sitten kuitenkin... Tietenkin voi olla haitaksikin jos talo on ollut pitkään myynnissä sitten jo keväällä.
ap
.. ja hän jotain mainitsi talvesta että se olisi huonompi ajankohta.
Tosin jos omalla kohdallani ajattelisin, niin kyllä minä talon talvellakin ostaisin jos todella se oikea talo osuisi kohdalle ja/tai olisin oikein kovasti asunnon tarpeessa.
Kiva 2 jos teillä on talo myyty talvella! Niin, voihan sitä aina näyttää kesäkuvia talosta...
Onko lisää mielipiteitä?