Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko koiraihmisiä paikalla?

Vierailija
04.08.2006 |

Minkä ikäistä petua olette alkaneet käyttää lenkillä? Siis ihan kunnon kävelylenkillä 30min-1h?



Meillä 4kk kultainennoutaja tyttö. On jo aikaa isokoikoinen, kasvaakin varmaan hiukka isommaksi kun keskiverto kultsutytöt. Pihalla saa juosta ja leikkiä vapaana, mutta tekisi mieli jo lähteä kunnon lenkille. n. 20min. kävelyjä ollaan tehty.

Golden ring kirjasessa ja kasvattajalta saaduissa ohjeissa luki että vasta puolivuotiasta koiraa saisi alkaa käyttää lenkillä.



niin ja minkä rotuisi koiranne ovat?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
04.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei sillä ole koiran kannalta MITÄÄN merkitystä juokseeko se rinkiä sisällä, pihalla vai lenkillä. Ainoa millä on väliä on se että mennään lenkillä pennun ehdoilla eikä revitä sitä väkisin kymmentä kilometriä perässä

Vierailija
2/3 |
04.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itsellä on 15.3 syntynyt ajokoiran pentu. Olen sen kanssa tehnyt tunninkin lenkkejä KOIRAN ehdoilla. Eli mennään koiran tahtia ja tälläisen pidemmän lenkin teemme kerran kaksi viikossa.

Koira on tässä iässä vielä kasvava ja liialla lenkittämisellä tulee notkoselkä ja muita kasvuhäiriöitä.

Kun ilmat alkavat viiletä alamme tehdä pidempiä lenkkejä tunnista kahteen tuntiin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
04.08.2006 |
Näytä aiemmat lainaukset

koirien kasvattamisesta on tullut ihan ihmeellinen taitolaji. Luuleeko joku että sudenpennut istuvat puolivuotta paikallaan ennenkuin alkavat liikkua

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi kuusi kuusi