miten itkuhälytin varottaa että paristot on loppu
Meillä philipsin hälytin ja se mikä tulee vauvan vaunuihin suhisee mutta se mikä on aikuisen niin piippaa. Onko se suhina merkki että paristot loppuu ja kuinka kauan se varottaa, voiko siis olla että yhtääkkiä hälytin onkin jo pimeenä, meillä nimittäin suhisee aika monta kertaa.
Kommentit (3)
eli vaunuihin tuleva ilmoittaa harvakseltaan piippaamalla ja se välkyttää valoa, mutta tietenkään piippaus ei kuulu vaunuihin. Vastaanotin piippaa nopeampaan tahtiin. Ilmeisesti teidän lähettävästä hälyttimestä ei ole vielä patterit loppumassa. Suhina johtuu muista häiriöistä.
Siis siinä vanhempien puolessa. Ja vauvalla olevassa taas muuten vihreä power-valo muuttuu punaiseksi kun paristot loppuvat. Meillä nuo eivät kyllä piippaile joten olisikohan eri malli kyseessä. Meillä tuo aikuisten osa on siis ladattava ja lapsen osa toimii joko paristoilla tai johdon kanssa verkkovirralla.
piippaus kuulu siitä ns. aikuisen päästä.. näin ainakin meillä... huomattiin siten kun piippas ja piippas vaikka ns. aikuisten pää oli töpselissä... ;)
ja meillä käytettynä saatu hälytin joten ei voinu käyttöohjeestakaan varmistaa... ja kyseessä se semmonen vanhanmallinen.. ei mitään äänetöntä hälytystä tms.
usva