Lapset taantuu kotona
Tulee pullossa kasvatettuja lapsia, jos ne ei pääse kodin ulkopuolelle tarhaan eikä edes kerhoon. Tosi vaikeaa sitten koulussa, kun on tuo oppivelvollisuus.
Kommentit (7)
niitä tulevia peräkammarin poikia varsinkin näkee. Sitten ihmetellään, miten jotkut Maajussit ovat niin arkoja naisten kanssa.
Väitän, että meidän lapsilla on asiat 100% paremmin kun ovat kotihoidossa versus jos olisivat tarhassa.
Itse olen ollut päiväkotiapulaisena eri päiväkodeissa, hoitanut lapsia heidän kotonaan. Olen itse ollut päiväkodissa, perhepäivähoitajalla ja meillä oli kotonakin yhdessä välissä hoitaja.
Meillä puuhastellaan vaikka mitä ja mennään lasten ehdoilla. Ulkoillaan, käydään museoissa, kirjastoissa, puistoissa, Korkeasaaressa yms usein. Tavataan muita lapsiperheitä.
Mutta tuskin kenenkään elämä sellaista on.
Normaali kotielämä ulkoiluineen ja sosiaalisine kontakteineen ei ketään taannuta.
Vierailija:
niitä tulevia peräkammarin poikia varsinkin näkee. Sitten ihmetellään, miten jotkut Maajussit ovat niin arkoja naisten kanssa.
kiroavat anoppejaan, kun ovat perunatkin kuorineet valmiiksi eivätkä ikinä hellitä otettaan. Tai onko se niin, että miesparat eivät kykene irrottautumaan? Ihmetyttää, kun perheiden on usein " pakko" mennä miehen vanhempien luo jouluna tai kesälomalla.
Tarkoitan sitä, että aina se kotihoito ei ole nii sosiaalista meininkiä jossain syrjäseuduilla. Käydäänkö siellä muskareissa, museoissa, leikkipuistoissa, ei todellakaan!
JA KERRO SITTEN MISTÄ KOHTAA OVAT TAANTUNEITA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!??????????????????????????