Millanen paikka lomakeskus huhmari? ov
siel on elintarvikekioski alueella. Myykö ne siel olutta ja tupakkaa?Onko siel ihan parin kilsan sisäl mitään kauppaa tai huoltoasemaa?
Kommentit (9)
sinne matkaa jonkin verran ja paikan päältä löytyy uimahallin kioski ja respa eli kyllä löytyy
Pieni elintarvikekioski/kahvila sijaitsee uima-allasosaston yhteydessä. Tupakasta ja alkosta en osaa sanoa, kun itse emme niitä kaivanneet. Ravintolassa on kyllä A-oikeudet. Lähistöllä ei tod. ole mitään palveluja, on melko korvessa koko paikka. Majoittuminen oli mökeissä, päärakennuksessa palvelut. Oltiin täysihoidolla, ruokaa riitti, ei siinä pahemmin osannut kauppaa kaivata. Siitä kahviosta ostettiin mökkiin jotain pientä naposteltavaa.
Jos menet lomakeskukseen lomalle, niin eiköhän siellä ole ruokaa tarpeeksi? Mitä ihmettä teet kaupalla? Kai sieltä raflasta saa tupakkaa ja alkoholia. Et kai mitään omia pussikaljoja ajatellu mennä sinne vetämään ja örveltämään???
haluun ni en viittis maksaa 5-5e tuooi
Mitä no 5 horisee varkaudesta?? Siis uskon että Varkaudessa voi olla joku kioski mut tää Huhmari, josta keskusteltiin, on pohjois-karjalassa, polvijärvellä ja joensuu on hieman lähempänä kuin varkaus ;)
sinuna jättäisin ne pussikaljat vähemmälle ja tupakkarahoillakin ostaisit mieluummin lapsillesi jotakin. Ettei sossu hae lapsiasi pois joulun jälkeen
Eli kioskista löytyy jotain pientä esim. maitoa ja vaippoja. Lähin kauppa on Polvijärvellä ja sinne matkaa 16 km, Joensuuhun n. 30 km.
Ja seiskalle ihan vinkkinä et vaikka mennään lomakeskukseen lomalle niin ihmiset saattaa vaikka kahvia keittää mökissään ja muksut tarttee esim maitoa tai mehua. Ja me ainakin ostetaan ne paikan päältä eikä raahata mukanamme puolta suomea.
Huhmarissa on ruoka ihan törkeen hyvää!!!!
Onko ny noin yksinkertaseen asiaan niin vaikea vastata et onko siellä missään KAUPPAA???
eli olet täysin uutispimennossa jos sinne erehdyt menemään