Mun on pakko vaihtaa alaa ja se on ikävä juttu!
Oikeesti rakastan lapsia ja nautin heidän kanssaan olemisesta.
Leikitään yhdessä, lauletaan ja esimerkiksi leivotaan. Nyt kun luntakin on niin rakennellaan lumesta vaikka mitä. Haluaisin valita hoitolapseni sen perusteella millaiset vanhemmat ovat. Olen niin väsynyt tähän arvottomuuden tunteeseen vanhempien osalta. Viimeisin esimerkki, aikaa sitten oli ilmoitettu lapsen olevan vapaapäivällä. Edellisenä iltana tulee viesti, että tulemme aamulla hoitoon. Missä kysymys, sopiiko että tuomme "Pekan" aamulla hoitoon kun tuli suunnitelmiin muutos.
Kommentit (7)
Minä voin aina pitää vapaani myöhemmin. Ap
että jatkossa toivoisit, että ilmoitettaisiin aikaisemmin, koska tällä kertaa ehdit jo suunnitella muuta vapaapäivällesi, mutta kuitenkin päätit ottaa pekan hoitoon... ;)
miten yhden lapsen hoitomaksuilla elää?
tuli ikävä muutos suunnitelmiin? Todennäköisesti työnantaja peruutti lomapäivän, mikään muu ei voi vit....aa enempää kuin se, vai mitä?