Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Etäisä toi lapselle synttärilahjaksi käytetyn esineen. Oli käärinyt

Vierailija
04.01.2009 |

lahjapaperiinkin sen. Käyttöohje oli suttuinen jne. Sattumoisin tapasin miehen veljen kaupungilla ja hän kysyi, että mitäs lapsemme tykkäsi siitä "Jennan" vanhasta tavarasta, johon hän oli kyllästynyt ja se oli vaan turhaa pölyä keräämässä.



Mitä mieltä olette tällaisesta? Lahja ei ollut lapselle erityisen mieluinen, ei toki ole sitä haukkunutkaan enkä minäkään tietysti hauku. Onko outoa, pihiä, piittamatonta vai mitä käytöstä tuollainen kenkkääminen omalle lapselleen?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
04.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

mäkin tiedän tän..kyseessä ne sähköurut mille

ei kaksiossa löydy paikkaa..

Vierailija
2/5 |
04.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ilmeisesti joku toinenkin isä sitten antanut käytetyn lahjan.



Mutta mitä mieltä siis olette käytetyn (sukulaiselta jääneen turhakkeen) antamisesta lahjaksi lapselleen? ap.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
04.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta ihmiset ovat erilaisia ja arvostavat eri asioita.. Saatiin kummilta laatikollinen legoja synttärilahjaksi ja olivat mieluisia. Tiiän, että uutena ne olisivat maksaneet tuhottomasti.



Mutta voithan vaatia isältä uuden lahjan, jos noin risoo..



fanny

Vierailija
4/5 |
04.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Itse ostin pojalleni käytetyn x-boxin, sillä uuteen ei rahoja riittäisi. Poika oli onnellinen, kun sai, mitä ei edes uskonut toivoa!

Vierailija
5/5 |
04.01.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

toivonut tätä lahjaa. Ja pidänkin eri asiana, että ostaa käytetyn lahjan kuin antaa sukulaisen turhakkeen, jonka mielestäni voisi antaa muutoinkin. ap

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yksi seitsemän