ÄP-haalari 2007 on samankokoinen kuin aikaisemmatkin
vaikka Kelan sivuilla sanotaan kooksi 68 cm. Lahkeita kääntämällä (entiseen tapaan) koko on siis 68 cm ja lahkeet suorina 80 cm.
Että tiedoksi vaan, jos joku tätä vielä pohtii....
Iloista odotusta kaikille!
Itseäni jännittää, huomenna rakenneultra.
Kommentit (2)
ja äkkiseltään näytti kyllä haalari reilulta, en vielä ennättänyt vaan verrata edellisen haalarin kanssa..
Mä kyllä tykkään näinkin kun harmittelin, että noin ihana haalari ja meiän vuodenvaihteessa syntyvälle menee hiukan polusta kun muutaman kuukauden vaan ennättää pitää, ens talvena ei 68 enää mene. Tuo on kyllä ehdottomasti paras toppapauku mikä meille on äippäpaketeissa tullu(edelliset vm-99, -01 ja -05).
muutenkin kiva pakkaus, mun makuun vaatteet mutta makujahan on yhtä monta kun meitä äitejäkin=)
Ehdin jo hihkua, että saan heti talvipakkasille hyvän kokoisen haalarin vauvalle, mutta oishan se pitänyt arvata! Onneksi ekalta on jäänyt 62-senttinen toppahaalari, jota voi alkuun käyttää. Se tosin on punainen, en tiedä viitsiikö pojan päälle laittaa, jos sellainen ilmaantuu ;). Täytyy sitten katsoa jos vaikka H&M:ltä ostais jonkun edullisen ensihaalarin... Kiitos tiedosta!