Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

kotihoidon tuki

24.06.2007 |

Hei!

(tämä on kyllä vähän off topic, ajattelin vaan jos täällä on aktiivisia palstalaisia, joilla olisi joskus ollut vastaava tilanne...)

Olen opiskelija, lapseni on kouluaikana tarhassa, kesän olen hänen kanssaan kotona. Kelalta ei ole kuulunut vastausta kotihoidon tuesta kesälomalle (soitan sinne kyllä jos ei kohta rupea jotain tapahtumaan). Rupesin miettimään sellaista että olisiko minun pitänyt " irtisanoa" lapsen tarhasuhde, pelkän lapsen kesäloma-aikojen ilmoittamisen sijaan? Voiko tämä aiheuttaa ristiriidan maksun suhteen vai onko jokin muu joka nyt kiikastaa?

Kiitoksia mahdollisista vastauksista, t:afromami22, tytär1,5v

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
24.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Lapsellasi on tarhapaikka, jota et vain käytä kesän aikana. Et siis ole oikeutettu kotihoidontukeen.

Vierailija
2/2 |
27.06.2007 |
Näytä aiemmat lainaukset

Todella tympeää kyllä, sillä just opiskelijoille ja heidän lapsilleen tuo olisi tosi hyvä juttu. Mutta siis pitää tarhapaikka irtisanoa ja saman tien ilmeisesti laittaa hakemus uutta varten vetämään?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yhdeksän yhdeksän