Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Vauvakuume, synnytys ja taaperot
Millaiseksi muuttuu kohdunnapukka tunnusteltaessa, mikäli raskautuu?
18.12.2005 |
" Ovulaation aikoihin kohdunnapukka saattaa siirtyä ylöspäin pari-kolme senttiä, löytäminen voi olla hankalaa. Se tuntuu pehmeältä ja kohdunsuu on auennut, jopa niin paljon, että sormenpää menee sisälle."
Näin sanotaan erään lähteen mukaan. Mutta jos oviksen aikana raskautuu, niin millaiseksi kohdunnapukka muuttuu silloin? Pysyykö samankaltaisena, kuin ovisaikaan, vai muuttuuko takaisin napakaksi ja laskee normaaliin paikkaansa.
Ihan mielenkiinnosta kyselen =)
Kommentit (2)
Siinä kierrossa kun tulin raskaaksi, napukka muuttui mielestäni kovaksi ja nousi tosi korkealle. Asiasta oli kerran (viim. 3 kk sisällä)ketjukin jossain, löytyisikö haulla?
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Vauvakuume, synnytys ja taaperot
Itse en ole osannut aiemmin mokomaa tunnustella joten omaa tietoa ei ole. Mutta haulla löysin tuolta sivustolta paljon juttua aiheesta! Ainakin monen omakohtaisia kokemuksia, toivottavasti siitä ois sulle apua! =)
http://perheklubi.net/index.php?showtopic=36032