Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Millaisia " oireita" hormonikierukan POISTON jälkeen

13.11.2005 |

Hormonikierukkani poistettiin juuri. Miten hormonitasapaino tasaatui teillä muilla? Alkoiko normaali kuukautiskierto heti vai hetken päästä?



Mulla alkoi verinen vuoto kahden vuorokauden päästä kierukan poistosta. Ei mielestäni pitäisi olla kuukautisaika, mutta ovatkohan silti kuukautisten tapaiset?



Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
13.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Eli pari päivää ennen hormonikierukan poistoa tuli vuotoa (mulla tuli vuotoa satunnaisesti hormonikierukan ollessa) ja sitten poiston jälkeen ensimmäiset kuukautiset tulivat valtaisina :o) Eka päivän vuoto oli sellasta punaista ja toinen päivä oli ihan hirveä! Vuotoa tuli heti kaikkien niiden kuukausittomien päivien edestä joista olin saanut nauttia. Vuotoa kesti 4 päivää. Nyt toiset kuukautiset on tullut ja vuoto on palautunut normaaliksi. Kierto oli eka kierrossa 26 pv ja nyt 30 pv mikä oli ennen hormonikierukan laittoa. Mielialat vaihteli hurjasti ja finnit kukoisti. Nyt niidenkin suhteen on onneksi rauhottunut tuo tilanne. Vielä kun sen oviksen hoksais niin hyvin menis :o)

Vierailija
2/2 |
13.11.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla hormonikierukan poistosta on n.9kk. Mulla ei tullu mitään erikoisia vuotoja, vaan seuraava vuoto olikin jo kuukautiset. Oli ensialkuun ehkä runsaammat, nyt ne on päinvastoin niukentuneet.

Seksihalut on alkaneet taas palailla normaaliksi, mulla nimittäin se kierukka vei aika tehokkaasti kaikki halut.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla