Oviksesta tietävät! Onko kenelläkään oviksen aikoihin nännin päät arkana?
olen kokeillut tikuttelu, saamatta niihin kuitenkaan kunnon viivaa, nyt lopetin koko homman kun alkoi sen verran ahistamaan. Toissapäivänä tuli venyvää limaa pyyhkiessäni, mutta sen kummemmin ei limasta olekaan tietoa, eikä oikein valkovuodostakaan =( Nyt nännit ovat arat, voisiko tämä olla ovulaation merkkejä?
Osaisikohan kukaan auttaa?
Kommentit (6)
Joka kierrossa suunnilleen samaan aikaan limojen kanssa nännit kipeytyvät, ja kiinnostaisi että tapahtuuko tuo kipeytyminen juuri ennen ovulaatiota vai sen jälkeen. Tässä kierrossa otin ovistestit käyttöön, että saisi jotain tolkkua noista kaikista oireista, tosin en nyt ole vielä ovista bongannut.
Muutenkin oviksen korvilla on raskausmaisia eli hormonaalisia oireita; pahoinvointia, ruokahaluttomuutta, väsymystä. Yleensä näitä tulee ovis päivänä ja vähän sen jälkeen. Hormoonit jyllää;)
Bongasin viimein testeillä oviksen, viiva tuli tikkuun samana päivänä ovislimojen ja nännien kipeytymisen kanssa. Mulla siis tuo nännien kipeytyminen taitaa olla hyvä merkki oviksen ennakoimiseen.
eikä ole vieläkään lakannut särkemästä. Oviksesta n. 6 päivää.
..että oviksen tikutin tossa tiistaina, ja nyt eilen tuli nännit niin kipeeks ettei kyllä yhtään kestä koskea.. Eli uskosin että se ovis alkaa mulla jo olla menny siinä vaiheessa ku nännit kipeytyy.
mulla ollut nyt kans nänninpäät tosi arat nyt neljättä päivää. siis sillain kosketusarat, rinnat muuten ihan tavalliset.
itse luulin ponganneeni oviksen aikaisemmin, koska nyt kp23, enkä yhdistäisi tätä siihen. mutta ihan arpapeliä tää on koska eka luomukierto menossa. samoin koko kierron pituus on yhtä kysymysmerkkiä.
mutta jos jollain samantapaisia oireita niin minä myös odotan vastausta!