NÄNNIAPUA MAMMAT! finni nännissä!!!!
Olin säikähtää hengiltä kun menin suihkuun ja ihmettelin että mikä näppy oli ilmestynyt nännipihaan.
Se olikin jumaliste FINNI!
Miten voi!!! Onko merkki jostain vakavasta?!!!!
En ole synnyttänyt enkä raskaana, jos se merkkaa.
Kommentit (12)
Laita kuva,on helpompi arvioida mikä näppylä ja voin tulla puristelemaan jos tarvetta.
t.tissitieteen tohtori.
Finnejä tulee joka paikkaan missä on ihoa. Ne valkoiset näpyt mitä nännissä norrmaalistikkin on sisältää samaa talia kun tekee ihosta rasvaisen. Niiden tarkoitus on pitää iho suojattuna ja terveenä. Ja mitä tulee finneihin alapäässä tai tisseissä.. jos on selkeästi finni niin puristaa pois varovasti. Pese alue ensin ja kädet myös ja varovasti puristelet.
[quote author="Vierailija" time="06.05.2015 klo 07:59"]
Laita kuva,on helpompi arvioida mikä näppylä ja voin tulla puristelemaan jos tarvetta. t.tissitieteen tohtori.
[/quote]
Nänninimijälääkärikö se siellä?
Purista pois ja raportoi jos oli mehevä sisältö.
Minulla on ollut viikon verran finni sisemmässä häpyhuulessa. En ole uskaltanut puristaa.
On tosi vakavaa. Elävältä mätäneminen alkaa nännifinnistä.Susta tulee zombi ;(
Mulla on ollut nännipihassa varmaan vuoden näppy, jota käy aika ajoin kutisemaan ja polttelemaan. Tyhjentäessä tulee ihomadon/valkopään näköinen tuotos. Olen nuori aikuinen. Mistä tämä johtuu?
Hei tästäkin oli juttua Noloissa vartaloissa. Nännipihan "näppyihin" saattaa tulla finnejä. On jotain kuollutta ihosakkaa tms. Tai sitten on vain ihan tavallinen finni eikä tuollainen rakenteellinen juttu. Ei ole vakavaa.
[quote author="Vierailija" time="05.05.2015 klo 22:23"]Purista pois ja raportoi jos oli mehevä sisältö.
[/quote]
No en! Hyi kamala! Tunnen itseni ihan nilliäiseksi!!!
Mistä lähtien on voinut olla nännipihassa finni?!!!
Ap
Mulla on nännipihoissa jotain näppyjä joita puristelen säännöllisesti ja jotain valkoista töhnää tulee. Kunhan puristelen vaikka ei ole tarvis.
[quote author="Vierailija" time="05.05.2015 klo 22:31"][quote author="Vierailija" time="05.05.2015 klo 22:23"]Purista pois ja raportoi jos oli mehevä sisältö.
[/quote]
No en! Hyi kamala! Tunnen itseni ihan nilliäiseksi!!!
Mistä lähtien on voinut olla nännipihassa finni?!!!
Ap
[/quote]
Siitä lähtien kun voi olla häpyhuulissa tai korvan/nenän sisälläkin.
Voi kauheeta en saanut yöllä nukuttua kun pelkään että tulee rintasyöpä!