Ostatko vauvalle joululahjoja?
Kommentit (10)
On kyllä saanut paljon lahjoja sukulaisilta. Hän on nyt 10-kuinen.
ja sellaisen helistin-härvelin.
isot veljet avaa paketit ;-)
- bodyn
- vauvamuistoja-kirjan
- ruokalapun (aloitellaan kiinteitä)
- helistinlelun
Muilta tulee varmaan vielä jotain, mutta nämä ostimme itse :)
Veljellä ja avollaan olisi vauva tulossa joskus keväällä. On ensimmäinen tämän sukupolven vauva, vaikka moni meistä on jo 3-kympin " paremmalla" puolella. Ihan varmasti saa vauva jouluna kasan lahjoja, mutta tietenkin vasta ensi vuonna. :) Ja onhan se vauva sitten jo puolivuotiaskin.
Onnea vaan heidänkin odotukseen, ja tervetuloa sukuun uusi tulokas. Sitten joskus. :)
Kyllä isommat ipanat ihmettelee, jos pienin ei saisi mitään!
Haluaisin ostaa sen uuden mustan brion palikkalaatikon, mutta taitaa olla kaikkialta loppu. Toisaalta mietin, törsäisinkö jotain tarpeellista vähä parempaa sille.
Miksei saisi vauva lahjoja?? Meillä vauva sai viime jouluna ollessaan vajaa 2kk lähemmäs 10 lahjaa.. =) Isoveikka avasi tyytyväisenä. En ymmärrä ihmisiä. jotka ei osta vauvalle joululahjoja..Kukin tavallaan..
Paketissa on mm. pienten maatilaleikkisetti, brion my darling junarata, nalle puhin juhlakirja, vaatteita, nuppipalapeli jne.
Kyllä lähes yksi vuotias rakastaa jo paperien rapistelua ja lahjojen aukiriipimistä. Haluaa olla mukana touhuissa, joita muukin perhe tekee yhdessä. =)
tai no, taisivat isoanhemmat jonkin lelun ostaa ekallekin lapselle, mutta itse emme nähneet mitään järkeä ostaa lahjoja 4-kuiselle. Kuopus oli ekana jouluna vasta 2kk, mutta isoveljen takia ostettiin vauvallekin kunnon paketti (jumppalelu muistaakseni).
... Vauva on vielä mahassa.