Epäilen että miehellä on suhde siivoojaan
Miehen toimistolla vanha siivooja jäi eläkkeelle ja uusi siivooja on joku parikymppinen blondi geologianopiskelija. Tapasin hänet kun menin hakemaan miestä kun toinen automme oli huollossa, juttelimme niitä näitä opinnoista ja työvuoroista.
Tämän juttutuokion jälkeen tiedän että tyttö käy toimistolla maanantaisin, keskiviikkoisin ja perjantaisin. Viime aikoina ukko on alkanut tehdä ylitöitä enemmän juuri noina päivinä. Ei aina, mutta useammin kuin ennen.
Lisäksi on minusta hyväntuulisempi kuin ennen.
Sanoin että voisin alkaa tulla hakemaan häntä ma, ke ja pe bensakulujen säästämiseksi ja että jos menee ylitöiksi, jään odottamaan henkilökunnan kahvihuoneeseen. Tyhjähän se olisi joten ketään en häiritsisi.
Ei suostunut.
Vinkkejä miten saan varmuuden asiaan?
Kommentit (3)
Menet yllättäen hakemaan ma ke tai perjantaina. Hiivit hiljaa paikalle.
Kun mies seuraavan kerran jää ylitöihin, menet paikalle yllättämään hänet iloisesti herkkukorin kera.
Hei blondi geologianopiskelija