Hirveä flunssa. Leffa-, sarja- ja ruokasuosituksia?
Asun yksin, ei mahdollisuutta saada ketään pitämään seuraa / laittamaan fiksua ruokaa. Itseltä voimat ihan poissa, tässä odottelen että kuume alenisi sen verran että jaksan lähteä hakemaan jotain ruokaa. Arvon mäkkärin ja pizzan välillä, suklaata ehkä vielä siihen kaveriksi. Ihan hirveä olo, en pahemmin jaksa välittää mistään ravintoarvoista tai kaloreista.
Mitä leffoja tai sarjoja suosittelisitte flunssaiselle? Jotain kevyehköä siis varmaan, kun tuskin tässä olotilassa jaksaa keskittyä hirveästi. Kunhan saisi ajatukset pois siitä että on karsea olo. Mitäs itse yleensä syötte kipeinä? (Jos ei ole jotain ihanaa avokkia valmistamassa safkaa... nyyh, sinkkuus korostuu veemäisesti kipeänä...)
Kommentit (12)
Kebab on terveellisempi pikaruoasta. Katso sarjoista sairaana-jaksoja.
Kebab on terveellisempi pikaruoasta. Katso sarjoista sairaana-jaksoja.
[quote author="Vierailija" time="07.03.2015 klo 12:00"]
Viinirypäleet, kivennäisvesi
[/quote]
Mulle tulee viinirypäleistä monesti maha kipeäksi, en tiedä miksi. Ehkä syön niitä liikaa, koska hyviä ne kyllä on. Voisi maistua hampurilaisen jälkeen :) -ap
Mä kattelin taannoin kipeänä ollessani The Walking Deadin kaikki netflix kaudet, ei kylläkään sieltä kepeimmästä päästä mutta ihan viihdyttävä.
[quote author="Vierailija" time="07.03.2015 klo 12:03"]
Kebab on terveellisempi pikaruoasta. Katso sarjoista sairaana-jaksoja.
[/quote]
Ei mulle kyllä ole sillä terveellisyydellä niin väliä :D Kun en kauhean usein pikaruokaa syö, niin sama se minulle nyt on. Eikö tollaisista jaksoista tulee vaan entistä nuutuneempi olo? Katsotko itse kipeänä sellaisia? Ei olisi tullut mieleenkään itselle, kiitos ehdotuksesta... -ap
[quote author="Vierailija" time="07.03.2015 klo 12:04"]
Mä kattelin taannoin kipeänä ollessani The Walking Deadin kaikki netflix kaudet, ei kylläkään sieltä kepeimmästä päästä mutta ihan viihdyttävä.
[/quote]
En olekaan tuota sarjaa yhtään katsonut. Siihen voisi ehkä tutustua, mutta ei tosiaan kovin kevyttä viihdettä taida olla :) Toisaalta katselin joskus kipeänä Game of Thronesiakin eikä kai sekään nyt varsinaista hömppäviihdettä ole. -ap
Kiinalaista runsaalla valkosipulilla suosittelen. Vaihda vapaalle, Ferris
Mulla kanssa ihan hirveä flunssa kolmatta päivää. Oon katellu netflixistä orange is the new black-sarjaa. Ruokapuolesta.. Oon syöny lähinnä mandariineja ja pähkinöitä vaikka olis tossa mies terveenä joka kokkailis. Mulle vaan ei maistu mikään kipeenä.
Jossa sulla on netflix niin kato sieltä tanskalaista sarjaa Rita! Aivan huippu, vähän solsidan tyyppinen
Viinirypäleet, kivennäisvesi