Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Korvikejauhe
06.03.2015 |
Saako valmistaa niin, että yöksi keittää valmiiksi vettä ja annostelee pulloihin ja tarvittaessa yöllä heittää jauheet sekaan? Luin eri keskusteluista vastauksia, osa tekee niin ja osa taas missään nimessä ei.
Kommentit (3)
Saa! Mulla oli yöpöydällä toisessa pullossa vesi ja toisessa sopiva määrä jauhetta. Vesi vaan jauheen sekaan ja ravistus. Yöllä on hankala ährätä niitä jauheita pulloon puolivaloilla:)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Ok, kiitos :) Helpottaisi kovasti öitä kun ei tarvitsisi alakertaan ravata itkevä vauva kainalossa. Eihän siinä keitetyssä vedessä ala yön aikana bakteerit jyllätä? Kun siitäkin luin jonkun kommentin, että on vaarallista pitää huoneenlämmössä.
ap
Alue: Aihe vapaa
No totta ihmeessä. Helpottaa huomattavasti :) Myös reissun päälle laukkuun termostuttipulloon valmiiksi keitettyä vettä ja minigrip-pussiin valmiiksi annosteltu määrä jauhetta on kätevä.