Kumman naisena valitsisit: Lihavan vai oikein laihan miehen?
Kommentit (21)
Mielummin pieni pömppis kuin luuviulu
Lihavan, ehdottomasti. Toki joku raja siinäkin, eli ennemmin kuitenkin oikein laiha kuin vaikkapa 200-kiloinen mies.
Oliko ap:n valinnassa merkitsevä tekijä lihavuus vai pituus? Ottaisiko ap mieluummin lihavan ja lyhyen vai laihan ja pitkän?
Lihavasta saa helposti lihaksikkaan treenillä. Hintelän kanssa se on hankalampaa.
Kaikista tärkeintä on kuitenkin se huumorintaju. Ilman sitä pimpuli homehtuu.
[quote author="Vierailija" time="17.06.2014 klo 00:07"]Oliko ap:n valinnassa merkitsevä tekijä lihavuus vai pituus? Ottaisiko ap mieluummin lihavan ja lyhyen vai laihan ja pitkän?
[/quote]
Lyhyen ja lihavan. En haluaisi halailla luisevaa luikkua. :-/
Ap
En ainakaan ottaisi liikalihavaa. Mieluummin laiha, joka jaksaisi menossa mukana esim. metsälenkeilläkin.
En minä valikoi ihmisiä, enkä ainakaan tuon takia. Valkkaan sen, johon rakastun. Eihän se varsinaisesti ole minun päätösvallassani, keneen sellaisia tunteita herää.
[quote author="Vierailija" time="17.06.2014 klo 00:15"]
Oikein laihan. Nam.
[/quote]
Turha siellä alaspeukutella. Jaggerit ja Bowiet on takuulla laittaneet enemmän naisia kuin Mikko Kivinen.
Mun mies oli yhdessä vaiheessa liian laiha. On se vaan epäseksikästä kun miehellä on kapea vyötärö ja siihen verrattuna leveä lantio. Mulle mieluimmin se lihava.
Lupsakan lihavan jos vaihtoehto on nörtti huonoryhtinen luuranko. Itse olen hoikka. Mieluiten tietysti hoikan lihaksikkaan miehenkin.
Valitsen sen, kummasta pidän enemmän. Nykyinen mieheni on ollut painoltaan 60-90kg, ei hetkauta suuntaan eikä toiseen.
Mieluummin 60kg kuin 200kg, mut mieluummin 110kg kuin 50kg.
[quote author="Vierailija" time="17.06.2014 klo 00:20"]
Mun mies oli yhdessä vaiheessa liian laiha. On se vaan epäseksikästä kun miehellä on kapea vyötärö ja siihen verrattuna leveä lantio. Mulle mieluimmin se lihava.
[/quote]
Nyt ei puhuttu epämuodostumista. En ikinä ole nähnyt laihaa miestä jolla olisi leveä perse.
Sama