Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

En ymmärrä parisuhdetta

Vierailija
16.06.2014 |

olen 40v nainen, en ole oikein koskaan ollut parisuhteessa. Muutaman kuukauden tapailusuhteita on ollut, muttei varsinaista parisuhdetta.

 

Tiedän, että sos.normien vuoksi pitäisi jossain vaiheessa pariutua ja viehättävänä naisena mulla ei ole mitään ongelmaa saada halutessani miestä, mutta olen niin tottunut parisuhteettomuuteen, etten ihan oikeasti tiedä, mitä sillä parisuhteella edes tehdään?

 

Miksi olette parisuhteissa? Miten päädyitte yhteen? Mitä etuja parisuhteesta on? Mitä haittoja? Ovat edut suurempia kuin haitat? Oletteko olleet pitkään jonkun kanssa parisuhteessaa? Miten suhden on muuttunut, oletteko ns kasvatneet yhteen?

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
16.06.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei näköjään kukaan muuka :D

Vierailija
2/4 |
16.06.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla on ihana mies ja lapset.

 

-jakamassa rahallisia menoja

-kasvattamassa lapsia

-pitämässä paikkoja kunnossa ja huolehtimassa milloin mistäkin hommasta

-jakamassa kotitöitä

-ystävä koko ajan lähellä

-antamassa hellyyttä ja mikä tärkeintä: säännöllistä seksiä

 

Ollaan oltu yhdessä 17v, voisi sanoa että 24/7, koska työpaikkakin on sama.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
16.06.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Parisuhteessa oleminen on kehittävää ja kasvattavaa. Osaan kyllä olla yksinkin ja nauttia yksinolostani. Voi saada plussat sekä parisuhteesta, että yksielämisen yksinäisyydestä! Miinuspuoliakin löytyy molemmista. Elämässä on vain tasapainoiltava. Iso plussa on myös yhteiset lapset. Osaan ottaa oman tilani myös suhteessa, että sikäli ei eroa yksinelämisestä tämä.

Vierailija
4/4 |
16.06.2014 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kolmonen jatkaa:

 

Mitähän haittoja olisi? Yksin tietysti, jos välillä haluaa olla, niin se ei heti onnistu.

Suhde on parantunut vuosien myötä ja seksi, ah se on ihanaa.

Ollaan 45v.