Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Miten taapero/leikki-ikäinen poikasi alkoi tykätä StarWarsista?

Vierailija
18.11.2013 |

Mua on aina ihmetyttänyt että miten pienille ihmiset näyttää niitä elokuvia kun ei yli 80cm kuvallisia vaatteita tahdo löytää kun niitä Star Warseja, vai ostaako niitä isät pojilleen kun itse niistä tykkäävät? Ei kai äidit niistä tykkää? Eihän ne elokuvat ole edes mitenkään ajankohtaisia, en käsitä niiden ikuisesti jatkuvaa suosiota. Mun 4 vuotiaat pojat ei kyllä ole missään vielä törmännyt Star Warsiin, ja varmaan menee vielä vuosia ennenkuin mistään kuulevatkaan.

Kommentit (7)

Vierailija
1/7 |
18.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä poika (tuolloin 3v.) törmäsi Star Warsiin siskoni luona. Olivat katsoneet elokuvaa ja siitä se sitten lähti. On nyt 7v. ja suorastaan rakastaa Star Wars-legoja.

 

Ja kyllä, minäkin tykkään Star Warsista hyvin paljon. Mutta olenkin tällainen scifi/fantasianörtti =)

Vierailija
2/7 |
18.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Isoveljen esimerkistä. Ei haittaa. 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/7 |
18.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mun 5v:llä on starwars paita ja tykkää siitä, haluaisi myös starwars-legoja, mutta ei se ole ikinä nähnyt itse leffaa. Kai ne on sille vaan kivoja kuvia ja leluja. Miekka ja kaikkee.. Tykkää myös ritareista.

Me vanhemmat ei välitetä starwarsista. 

Vierailija
4/7 |
18.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minä en tunne ketään joka niistä tykkäisi, varmaan pojat sitten koulussa alkavat tykkäämään kaikesta mistä muutkin tykkää kun niitä pitää sit leikkiä yhdessä tai pelata jotain peliä. ap

Vierailija
5/7 |
18.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä kohta 8v alkoi puhua eskarissa Star warseista, tiesi hahmoja, ja yksi kavereista kertoi nähneensä elokuviakin (tällä myös kaksi isoveljeä). Hyvällä kaverilla oli Star wars lego -peli, jota sai kokeillakin. Ostettiin sitten tuo peli kotiin, mies pelasi sitä ensin itse ja sitten yhdessä lapsen kanssa. Meillä mies on itsekin Star wars fani mutta ei tullut hänelle mieleenkään niitä esitellä. 

Nyt 4v pikkuveli tietää paljon Star warseista, kun leikkii isoveljen legoukoilla ja on katsonut isoveljen valomiekkaleikkejä. Ei ole nähnyt Star warsia eikä legopeliä pelannut eikä tule tekemään kumpaakaan vielä vuosiin mutta isoveljen juttuja emme edes yritä estää. 

 

Vierailija
6/7 |
18.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joo, no nuo eskari-ikäisten jutut nyt ymmärtää, mutta kun niitä vaatteita on 1-2 vuotiaille, eikä muita vaihtoehtoja tunnu olevan, jonkun verran on cars elokuvien hahmoja, ja siinä se valikoima sitten onkin.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/7 |
18.11.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kyllä tytöt/naisetkin tykkää star warsista. :/ Itse olen 25v lapseton nainen ja ihan hyvin voisin mahdollisia tulevia lapsiani sukupuolesta riippumatta pukea star wars -vaatteisiin, koska itse tykkään siitä!

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kahdeksan kuusi