Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

FB:n erostatus?

Vierailija
04.12.2013 |

IL:ssä oli että Suomisen Tapsa on nyt vongannut salamarakastaan takaisin yhteiseen kotiin. Nainen oli maanantaina lähtenyt pois ja päivittänyt eron facebookiin. Statuksessa oli että päätös oli hänen itsensä. 

Siis onko noissa eropäivityksissä oikeasti mahdollisuus määrittää kenen päätös ero oli? Jätettyä voi sitten nöyryyttää tehokkaammin (ei sillä että toi Tapsa niin säälittäis, itsehän se on keski-iän kriiseissään lähtenyt venkoilemaan ja kuka tuollaista tuulellakäyvää jaksaisi pidemmän päälle katsella).

Muutenkin olisi kiva jos ihmiset riitelisivät ja eroaisivat irl ja sitten päivittäisivät itsensä vaikka sinkuksi kun asiat on selviä, ei kaikkea tarvitse tehdä julkisesti koska muille se aiheuttaa myötähäpeän tunnetta tai sitten ei vaan voisi vähempää kiinnostaa. Poistin omistakin kavereistani pariskunnan jotka hoitivat kaikki riitansa facebookin välityksellä.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
04.12.2013 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos Tapio ei ota kuuleviin korviinsa puhuttua asiaa, vaan notkuu netissä? Silloinhan tuo on se ainoa foorumi missä toin voi hoitaa. Fiksuahan se ei ole, mut minkäs teet. Jos Tapio omien sanojensa mukaan tekee n. 30 twiittiä päivässä ja tuohon päälle pukkastaan vielä tosiaan facebook sun muut, niin ei hänestä ole kyllä ollut juurikaan kumppaniksi.

 

Joo, twiittiin ei mee kuin se pari minuuttia, mutta se tarkoittaa silti sitä että on joko läppäri tai kännykkä koko ajan kädessä eikä voi edes yhtä leffaa katsoa ilman että kommentoi omia fiiliksiään nettiin.

 

 

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi yhdeksän viisi