Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jos etävanhempana tapaat lastasi 1-2krt/kk,

Vierailija
11.12.2012 |

niin miten pitkän ajan käytätte telkkarin/videoiden katsomiseen tai pelaamiseen (konsolipelit, tietokone jne.)?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
11.12.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

lapsi saa katsoa sen yhden lempiohjelmansa päivässä, jos ollaan silloin kotona. Pelaamista ei juuri noilla viikonlopuilla harrasteta enempää kuin sen verran, että lapsi saa näyttää mikä on hänen lempipelinsä, miten hän sitä pelaa ja antaa ehkä minunkin koittaa. Kysessä siis yleensä iPad tai netttipelit - konsolia minulla ei ole.

Vierailija
2/3 |
11.12.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ööh. Sanoisin, että jos hereillä 16 tuntia, niin pelaa 14,5 tuntia. Se nyt vaan menee niin. Haluaa pelata ja kotonaan on rajattua, niin meillä se on juhlahetki, kun kerrankin saa hakata konetta rauhassa.



Jos mietitään, että mikä järki tässä on, että tulee tänne ja sitten sulkeutuu koko viikonlopuksi pelaamaan. Toisaalta kyse on 17-vuotiaasta, jonka pelaaminen on muuten aika rajattua.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
11.12.2012 |
Näytä aiemmat lainaukset

tai nuorelle, mutta... Olisikohan olemassa joku syy, miksi pelaaminen on niin rajattua kuin on?

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi neljä yhdeksän