Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Johanna Tukiainen ja Pekka Haaviston "lapsipuoliso"!!!???

Vierailija
27.01.2012 |

Wikipedia kuulema kieltää kirjoittamasta Pekka Haaviston parturi-kampaajapuolisosta sinne. Tämä nuori mies on Eteläamerikkalainen ja Haavistoa 20 vuotta nuorempi. Mikä lieneekään heidän rakkaustarinansa. Mielikuvitus tietysti lähtee lentoon - sille ei todellakaan voi mitään! Ja heti ei voi olla ensimmäisenä tulematta mieleen, että entäpä jos Haavisto on ihan käynyt ostamassa sieltä itselleen kotpojun jostain miespuolisesta katulapsiprostituoidusta? Tämä nuorimieshän on tietojen mukaan ollut vain 18-vuotias kun Haavisto on hänet tänne tuonut. Jos tämmöinen pitäisi todellakin paikkansa, niin aivan järkyttäväähän se olisi? Vai eikö olisikaan! Joko katulapsille pitää saada oma maa ja pressa? Mutta jos näin on niin miksi emme näe täällä sitten jotakin pikkuprinsessaa?



http://www.vauva.fi/keskustelut/alue/2/viestiketju/1551005/miksi_vihrea…



http://www.seiska.fi/viihdeuutiset/_a114113/poliisi+otti+talteen+sekava…



Ja vastapainoksi tälle voimme seurata Johanna Tukiaisen, Yolanda, the Queen of Finland, seikkailuja maailmalla ja Amerikoissa, joissa hän on luonut Suomelle mainetta ihan maailmanlaajuisisti pääsemällä lehtien otsikoihinkin. Hänhän on aivan Madden - the Princess of Sweden - verrattava hahmo siellä luomallaan suomikuvalla! Ja on todellakin hyvä pitää mielessä, että Johannasta sanotaan, että hänen kotitaustansa on keskiluokkaisessa suomalaisessa, hesalaisessa perheessä! Ja nyt hän on huonossa jamassa! Ja missä on suomalainen luuserimies? Artoko sellaista edustaa? Ja tuollainen "keskiluokkaistaustainen" hesalaistyttö olisi nykymaailmassa yhtä hyvin voinut päätyä vaikka Ruotsin prinssin Carl Philipin puolisoksi, joka nyt deittailee Sofia Hellqvistiä - entistä mallia, ainakin kuvien perusteella. Ihan hyvin olisi hesalaistyttö sopinut maalasipoika Ilen piireihin! Oikein hyvä pressapari olisi heistä Suomelle saatu! Mutta suomalainen luuserimies on painunut jonnekin koloon ja Suomityttö on vetänyt pilleriä poskeen ja yrittänyt jo muka itsaria! Siinä teille Suomi, 2012!



Nyt Sofiakin on puhdistamassa mainettaan - joka olisi siis jotenkin jopa mallinhommista ryvettynyt - ja ryhtynyt huolehtimaan Afrikan köyhistä lapsista ihan kuin niitä köyhiä lapsia ei olisi jo Ruotsissa kuten myös täällä Suomessa ja lähialueillamme jo kasapäin. Ja siis katulapsia ja katulapsiprotituoitujakin varmasti löytyy jo ihan pilvin pimein. Ainakaan Pietaria pitemmälle tuskin tarvitsee mennä sellaisia etsiäkseen! Onhan sellainenkin tapaus jo olemassa, jossa erään itähesalaisen yläkoulun pihalla pantiin alakoulun tyttöä porukoiden katsellessa! Olisi todella kiva saada tämäkin tapaus ihan "kartalle", sillä niin kummia juttuja tässä maassa tapahtuu! Jos olisin ollut enemmän liikenteessä niin mitä kaikkea olisinkaan vielä nähnyt! Mutta minäpä huutelen ihan täältä vaan keittiöstäni ja täältä tutkailen tätä suomikuvaa, minkä koko kansalle tarkoitettu media luo!



Siis vaikka näistä jutuista puhuisimme ihan huumori silmäkulmassa, niin nämä ilmiöt saattavat todellakin olla oire jostain todella vakavasta, mutta jo pitkällekin kehittyneistä asioista tässä suomalaisessa yhteiskunnassamme! Ja näihin oireisiin on nyt ainakin suhtauduttava vakavasti - jopa erittäin vakavasti! Nämä vaikuttavat nyt kyllä näissä pressavaaleissa tässä taustalla ja sille ei voi mitään!



Kommentit (0)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kahdeksan kolme