G: mitä laitat herkku koriin?
Kommentit (12)
palstalla on ihan omat yhdys sana direktiivit2
t. palsta mamma
erikois kahvia, viini rypäleitä, irto teetä, suola keksejä, suklaa rasian jne.
jotka aina ja hatkuvasti tekevät yhdys sana virheitä, eivätkä myönnä olevansa perus palsta mamma ääliöitä, joilta on perus koulu jäänyt kesken ja joiden pää työ on vääntää vauvoja synnytys laitoksella, koska on tärkeää tuottaa yhteis kuntaan uusia veron maksajia.
hatkuvaa ja viinin marja liköörijä,patukka metwuurstia ja oman esikois vauvvan kuva ihailtavaksi
kumpa minäkin joskus herkku korin saisin, en muistakkaan koska on tuollainen lahja tullut. Työ paikalta saa joka joulu sen pakko pulla suklaa rasian, suola tikkuja joskus, ja sitten irvii pomo loman jälkeen että oho ootpa lihonnut. Ompa kumpa niimpä yhdys sana aaaaargh
*pim*
kahvi paketin ihan kulta katriinaa, sitten muutaman täyte suklaa levyn, suola pähkinä pussin, irto karkkeja, seka meteli soppa kuiva hedelmä pussin, aurinko kuivattu tomaatti purkin, keksi paketin tai pari ja itse keitettyä marja mehua
Paria erikoiskahvia ja teetä. Suklaata, keksejä, juustoja, kuivattuja hedelmiä, pähkinöitä. Jos menossa äidilleni ja isälleni, laitan vielä pullon Bailey´sia ja jonkun pienen viinapullon.
itseäni herkuksi, mutta riippuu korista, mitä sinne laitan. Esim. lapsen lelut pidän korissa.
No mä oon kyl tosi herkku, en tarvii mitään koreja gimmickiksi ;)
t. herkku