Missä vaiheessa on Haavistoa vastaan nostetut
kanteet, sepaikallinen kivääriyhdistyksen johtaja joku Armo K. Runo vai mikä se oli teki kantelun oikeuskanslerille Haaviston koulutksesta ja siitä miten se on esiintynyt professorina, tietääkö kukaan missä vaiheessa tuo homma on, sehän olisi este Haaviston Presidentti kisailuun jos oikeuskansleri tutkii sen juttua.
Kommentit (4)
Mutta ethän sinä sitä tiedä mikä on oikein ja mikä ei, sähköä tulee töpselistä ei tuulivoimaa tai muutakaan voimalaitosta tarvita :D sun logiikalla.
http://www.nra.fi/arkisto/120111-Tutkintapyynto.html
Mutta av-aktiivien yhdistys sen voisi tietysti tehdäkin.
"Suomen tasavallan presidentin tehtävään ehdolla oleva ylioppilas Pekka Haavisto olisi vuodesta 2002 lähtien antanut väärää tietoa akateemisesta statuksestaan vastoin tarkistettavia tosiseikkoja kertomalla toistuvasti toimineensa englantilaisen Bristolin yliopiston vierailevana professorina. "
Ja arvaa mitä! Juuri näin Haavisto on tehnytkin. Nolonolonolonolo.
Mä luulen että se on vaiheessa "käytämme tätä poliisin seuraavissa pikkujouluissa sketsimateriaalina" :DD.
Kuule ap, siinä jutussa ei ole mitään takana. Sille on naurettu vatsat kipeäksi minne tahansa se on päätynyt. Naurettava ja nolo juttu, joka pilasi tuon porukan maineen ehkä ikiajoiksi. Ja toi kosolti positiivista julkisuutta Haavistolle.