Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Vauvan närästys+lääke

Vierailija
20.10.2011 |

Onko jollain samanlaista ongelmaa? Meidän 3 viikkoinen tytär kärsii närästyksestä, ihan kuuluu ääni kun röyhy nousemassa ja tyttö joutuu nielemään sen ja sitten tulee itku. Eilen valvottiin 9 tuntia. Nyt neuvolasta neuvottiin ostamaan gavisconia. Onko joku antanut ko. lääkettä noin pienelle ja onko tehonnut? Kyseessä ensimmäinen lapseni ja olen huolissani pikkuisesta. Meillä käytössä myös relatipat ja nyt lopetimme tänään cuplaton tipat kun eivät auttaneet.

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
20.10.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meillä oli kesällä samat kuviot. Gaviscon auttoi närästykseen jonkin verran, mutta kovetti vauvan vatsaa. Meillä auttoi lopulta imetysdietti, eli multa pois kananmuna, maito ja naudanliha.



Koita pitää vauvaa mahdollisimman paljon pystyasennossa (kantoliina pelasti meidän kesän).



Suosittelen, että viet vauvan hyvälle lastenlääkärille, närästykseen on muitakin lääkkeitä. Mulle se selvisi vasta nyt kun asioin lastenlääkärillä muissa asioissa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: viisi kahdeksan yksi