Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

PIKASTA APUA!!!!!

Vierailija
11.09.2009 |

Teen omppuhilloa ja ajattelin törkätä pakkaseenkin hilloa, mutta kannattaako laittaa pelkkää sokerin ja kanelin sekotusta vai hillosokeria siihenkin tavallisen sokeria?



Pliiiis joku suurhilloaja jos osais valaista alittelijaa!!!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
11.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

ei periaatteessa tarvita ollenkaan sokeria, koska sokeri ei ole välttämätöntä säilymisen kannalta. Voit laittaa sen verran sokeria, että hillo maistuu hyvältä. Kanelikin sopii hyvin. Hillosokeri on vähän kalliimpi vaihtoehto, mutta tekee hillosta paksumpirakenteista.

Vierailija
2/4 |
11.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Jos pakastat, niin älä suotta käytä paljon sokeria. Pistä normaaliin ohjeeseen nähden kolmasosa normaalista sokerimäärästä. Älä käytä hillosokeria, jos kerran pakastat.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
11.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

Että OTSIKON saa kirjottaa isolla!

Lue: viestin OTSIKKO tuola viestn yläkulmassa johon kirjoitat OTSIKON viestillesi.



Ja tää pulma: sokeroida tarttee, omput kirpeitä.



Ja jos hillosokeria laittaa niin se pektiini mukavasti tekee siitä hillon, muuten sokeroitua mössöä.. :)

Vierailija
4/4 |
11.09.2009 |
Näytä aiemmat lainaukset

2,5 kg omenoita

2 dl vettä

yksi rosmariinin oksa

3/4 dl calvadosta

1 kg hillosokeria



Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä neljä kuusi