Onko kenelläkään höyryrullista kokemusta?
Itse ostin Vidal Sassoon höyryrullat, mutta en saa pysymään hiuksissani niitä rullia. Tietääkö kukaan kuinka kiinnittimet oikein laitetaan rulliin. Ei edes kunnon ohjetta ollut mukana. Kiinnitin on sellainen u-muotoinen, toinen sakara on hieman ylös päin menevä, toinen suora.
Kommentit (4)
Mitenkä ne pysyy päässä noilla " pinneillä" , miten ne pinnit laitetaan? Saakohan käyttää muotoilutuotteita? Hiukset eivät saa olla kosteat, lukee ohjeessa.
suikutettavaa kampausnestettä. Sitten rullaan " kiinni" ja työnnän pinnin alapuolelta paikoilleen. Usein tytöllä on huivi vielä päässä,niin eivät heilu ja irtoile niin helposti.
Mitä tarkoitat " alapuolelta paikoilleen" työnnät pinnin? Siis se u-muotoinen alas päin ja sakarat ylös päin? Ajattelin ensin, että sivuttain tulisi pinnit, mutta taitaakin olla sakarat taivasta kohti..?
Meillä pysyy kohtuullisen hyvin. Niitä on kolmea kokoa. Toisella tytöllä on niin pitkä tukka, että rullasta tulee tosi paksu. Jos ovat kovin kauan, niin alkavat irtoilla. Taas jos laittaa vähän hiuksia yhteen rullaan, niin loppuvat kesken ja joutuis laittaa kahteen eri kertaan. Olen kuitenkin niihin ihan tyytyväinen.