Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Seksiongelma parisuhteessa! Haluan seksiä, ajattelen seksiä. Haluan siihen asti,

Vierailija
09.02.2008 |

kunnes menen mieheni kanssa illalla vuoteeseen ja alamme kosketella toisiamme tai mieheni alkaa houkutella minua rakastelemaan. Siihen se tyssää. Haluni katoaa ja tuntuu tosi uuvuttavalta edes ajatella rakastelemista. Mikä minussa on vikana? Mitä voin tehdä?

Kommentit (16)

Vierailija
1/16 |
09.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tauot vain pahensivat sitä, saatoin olla kuusi viikkoa ilman ja ihan tyytväinen.



Minä olin phojattoman väsynyt ja kärsin unettomuudesta. Eli väsymys aiheutti haluttomuutta.



Toinen muutos oli, että jätin pillerit pois ja huomasin, että seksi alkoi taas maisumaan.



Meillä on tilanne nyt se, että vauva saa tulla jos on tullakseen. Mutta pidemmän päälle en tiedä, miten järjestän ehkäisyn. Koska pillerit eivät selvästi vain sovi minulle. Ne ehkäisevät vähän liiankin hyvin, koska en enää halua seksiä muuta kuin päiväunissani.

Vierailija
2/16 |
09.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

on välillä samaa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/16 |
09.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Ei minua muutkaan miehet kiinnosta (eikä naiset, eikä hevoset...), vaan ongelma on juurikin tuo: ensin koko päivän mehustelee ja suunnittelee viettelemistä, pukeutuu seksikkäisiin alkkareihin jne. Mutta sitten kun pitäisi oikeasti ryhtyä puuhiin, niin ei vois vähempää kiinnostaa.



nimim. Arvatkaa miksi istun AV:lla pitsipöksyt jalassa :(

Vierailija
4/16 |
09.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Tiedän tunteen. Voi olla että vain aika auttaa - mulla oli itsetunnosta kiinni. Häpesin omaa löystynyttä ihoani ja jännitin sänkytilannetta. Lisäksi oli tosi vaikea syttyä miehen kosketuksesta.



Nykyään parhaina keinoina ylläpitää onnistunutta seksielämää miehen kanssa on se, että on a) hyvässä fyysisessä kunnossa eikä häpeä kehoaan ja b) ajelen etukolmiota lukuunottamatta posliinin. Kaikki on herkempää ;-)



Ethän muuten tyydytä itseäsi? Jos minä nimittäin olen mehustellut päivän, erehdyn hoitamaan pikaisesti itseni käsipelillä, en enää miestä kaipaakaan...

Vierailija
5/16 |
09.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Joskus haluan enemmän ovulaation aikana, mutta useimmiten halut tukahtuvat alkuunsa. Olen seksuaalinen ihminen, mutta ilmeisesti vain teoreettisesti. Haluni sammuu jo miehen karkeasta kädestä tai liian nopeasta intiimikosketuksesta, toisaalta liian pitkästä selän silittelystä ja halailuvehtailusta. Mä en syty :( -ap

Vierailija
6/16 |
09.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla oli vaikein vaihe ekan lapsen jälkeen. Vaikka olis puoli päivää lirpukkaa hyväillyt, ei kipinää löytynyt. Yks tapa millä onnistui joskus virittämään, oli rasvaus, eli mieheni rasvasi minut kauttaaltaan kosteusvoiteella - edeten luontaiseen paikkaan. Joku hierontaöljy tms juokseva sopii vielä paremmin. Vaan kenellä on sitten aikaa viritellä otolliset olosuhteet varsinkin jos lapsia...



Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/16 |
09.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mä olen kanssa miettinyt ja miettinyt et mikä mua vaivaa

Vierailija
8/16 |
09.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta kun ilta koittaa, halut on tipotiessään, enkä millään viitsisi ryhtyä hommiin.

Ongelma ei ole mieheni taidot. Kun pari kertaa viikossa päätän rakastella mieheni kanssa, on tulos ihana. Eli nautin kyllä suunnattomasti seksistä, mutta en viitsisi siihen ryhtyä.

Mietin tätä asiaa joskus aiemminkin ja tein miehelle toiveen, ettei hän olisi aina " vinkumassa" seksiä. Vaan antaisi minun vietellä hänet.

Tämä tuottikin tulosta. Koin itseni seksikkäämmäksi, en tiedä miksi.

Mutta nyt mennään taas samalla vanhalla kaavalla. Täytyisi ottaa asia taas puheeksi.



Täällä muuten sama, jos tyydytän itseni päivällä, ei miehelle riitä illaksi. Ja jotkut väittää, ettei itsetyydytys ole pois puolisolta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/16 |
09.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Yksi hyväksi havaittu keino oli se, että sovimme ajoissa, esim edellisenä päivänä koska rakastelemme. Saatoin illalla sanoa, että väsyttää, huomenna naidaan. Tai sitten aamulla tai vaikka keskellä päivää kun teki mieli, ilmoitin miehelle, että illalla saat jotain hyvää. Ja sitten oli itsellä aikaa valmistautua siihen henkisesti.



Toinen muutos tuli kun opin itse hyväilemään itseäni rakastelumme aikana niin, että saan nykyisin orgasmin muissakin kuin siinä yhdessä ainoassa asennossa, jossa en tarvitse käsiä avuksi. Enkä enää ikinä tyydytä itseäni päivällä, sillä minullakin se oli mieheltä pois.

Vierailija
10/16 |
09.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla on ihan hukassa kaikki viettelytaidot kun ei kiinnosta. Mitä vois laittaa päälle että olo tuntuisi seksikkäältä?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/16 |
09.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mies vielä sattuu olemaan yliaktiivinen seksin suhteen ja päivät pitkät hiplaa ja vihjailee että illalla taas... Mua ei vois vähempää kiinnostaa, kun ilta koittaa ja lapset nukkuu. Itsekin tahtoisin nukkumaan tai vaikka katselisin mieluummin hyvää leffaa ja eläisin erotiikan sitä kautta. Muutaman kerran viikossa suostun miehen mieliksi ja toden totta yritän fantasioitten avulla saada itseni syttymään mutta vaikka mies on taitava ja huomioiva, en vain syty. Ensi tunne aktin jälkeen on että hyvä kun on taas ohi, ainakin huomiseen asti. Olo on samalla kuitenkin hyvä ja rentoutunut ja yritän tsempata itseäni, että kannattihan tämä kaikesta huolimatta.

Vierailija
12/16 |
09.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

lyhyttä pitsi " yöpaitaa" . Jos olen oikein villillä tuulella, laitan stayupit jalkaan.



Meillä selvästi haittaa tuo miehen jatkuva vihjailu, että illalla sitten laitat jotain tuhmaa, jne . Parasta seksiä on ollut silloin, kun mies esittää, ettei häntä tänään kiinnosta. Eli joudun oikein viettelemään hänet. Silloin pääsee itsekin huomaamattaan tunnelmaan.



On muuten ikävää esittää väsynyttä joka ilta, kun ei jaksaisi ryhtyä hommiin.



Olikohan se nro 9

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
13/16 |
09.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mulla se johtuu lähinnä siitä, että illalla, kun viimein olisi tilaisuus harrastaa seksiä, on jo niin väsynyt, että mielessä on vaan seuraavan aamun herääminen (ja yöheräämiset!). Haluaa vaan nukkumaan, että jaksaisi taas huomenna. :( Kuuluu varmaan useimpien pikkulapsivaiheeseen?



Mun on tietoisesti päätettävä, että tänään harrastetaan seksiä, eikä mitään mutinoita. Kehittelen päässäni fantasioita, enkä anna itseni ajatella nukkumaan menoa, ennen kuin hommat on hoidettu. Kuulostaa äärimmäisen romanttiselta, tiedän. ;) Mutta sitten kun aletaan sekstailla, se on kivaa eikä mitenkään pakotettua. Täytyy vaan päästä sen tappiomielialan yli. :/

Vierailija
14/16 |
09.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

Oma into jotenkin lopahtaa kun toinen innostuu, outoa.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
15/16 |
09.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

... liukkaria, oikeasti!

Jos ei syty,niin silloin ei kostukaan, se on vaan karu totuus. Liukkaria voi sujauttaa itselleen vaikka jo ennen kuin menee miestään hyväilemään jos sen käyttö tuntuu ' kiusalliselta' tai tunnelma tyssää kun alkaa purkkia kaivelemaan esille. Ja jos ei tee kauheasti mieli, on mun ainakin vaikea kostua...

Kovasti kiihottaa sitten jo sekin kun mies sujahtaa ihanan liukkaasti sisälle... ja miehen ilme kun paikat olikin jo kosteana;) Kokeilkaa oikeasti, toimii:) MUISTAKAA OSTAA HYVÄÄ LIUKKARIA MITÄ EI TARTTE PALJON!!

Vierailija
16/16 |
09.02.2008 |
Näytä aiemmat lainaukset

sen jälkeen kun mies koskee alapäähäni, vaikka yläpää sanoisi " ei" , himot jylläävät niin voimakkaina, että on pakko saada.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yhdeksän seitsemän neljä